25.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2016-2017

--

Červený Kostelec porazil Chlumec a potvrdil první místo v tabulce

22. O. Koval , 36. M. Srkal , 82. S. Štelzig - 68. P. Pilař
0

Fotbalisté Červeného Kostelce se již v prvním poločase ujali dvougólového vedení, na které soupeř našel jedinou odpověď. Domácí v závěru pečetili výhru 3:1.

V první vážné šanci zápasu se v osmé minutě octli domácí. Červenokostelečtí se nejprve dostali do vápna, jejich střelu ale vyrazil gólman Ladislav Kukal, domácí hráč se dostal i k dorážce, tu ale namířil pouze do břevna chlumecké brány. V dalších minutách drželi míč na svých kopačkách spíše hosté, góly však stříleli pouze domácí.

Ve dvaadvacáté minutě propadl centrovaný balon k nehlídanému Ondřeji Kovalovi. Domácí hráč s číslem jedenáct si míč krátce zpracoval hrudí, aby prudkou ranou do horního rohu brány nedal gólmanovi Kukalovi žádnou šanci zakročit. V šestatřicáté minutě bylo v domácích řadách ještě veseleji. Marek Srkal přebral na hranici vápna míč a prudkou ranou zvýšil vedení domácích na poločasových 2:0.

Naději na potenciální vyrovnání Chlumečtí vybojovali v šedesáté osmé minutě. Pavel Pilař se při rozehrávce přímého kopu nezalekl velkého úhlu a přesnou střelou k bližší tyči snížil na 2:1. Vyrovnání, natož obrat, se ale nakonec nekonal. V osmdesáté druhé minutě domácí definitivně potvrdili své vítězství. Za obranu Chlumce se dostal Sebastian Štelzig, který kličkou obešel gólmana Kukala a zakončením do odkryté brány potvrdil výhru Červeného Kostelce 3:1.

TJ Červený Kostelec
Josef Macek - vedoucí mužstva TJ Červený Kostelec: První poločas hosté měli více ze hry, ale my jsme byli produktivní a vstřelili dvě branky. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, ale bez úspěchu. Zbytečně jsme inkasovali. Na konci zápasu rozhodl utkání Štelzig brankou na 3:1.

P. Kobos [-] - - M. Barták [-] , M. Srkal [-] - O. Koval [-] (87. D. Poláček [-] ) , T. Martínek [-] (90. M. Fireš [-] ) , D. Petrů [-] (77. J. Hundák [-] ) , P. Bárta [-] , S. Štelzig [-] , K. Havlíček [-] , D. Škoda [-] , M. Kováčik [-]