27.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

--

--

Poslední Provodov šesti góly potupil čtvrtý Jičín a zdramatizoval souboj o záchranu

11. D. Hlava , 16. D. Hlava (p.) , 24. J. Chmelík , 29. L. Nožka , 47. D. Hlava , 62. J. Chmelík - 32. M. Kocourek , 86. M. Voldán
0

Fotbalisté Provodova zažili v zápase s Jičínem výrazné střelecké obrození. Domácí od úvodu sázeli jednu branku za druhou a gólman Michal Puš musel lovit míč ze své sítě hned šestkrát, zatímco Jičínští se prosadili pouze dvakrát.

Provodov vstoupil do zápasu s Jičínem aktivně a už v jedenácté minutě se ujal vedení poté, co střela Davida Hlavy zapadala do dolního rohu jičínské brány. V šestnácté minutě domácí navýšili své vedení. Provodovští se dostali do rychlého přečíslení, které pouze za cenu penaltového faulu zastavil gólman Michal Puš. Nařízené penalty se ujal střelec David Hlava. Jičínský gólman sice vystihl směr střela a sáhl si na ni, míč přesto zapadl k tyči.

Energií nabitý Provodov pokračoval ve své aktivní hře. Mátožný Jičín zaskočil ve dvacáté čtvrté minutě Jakub Chmelík, který za srdečné radosti malých příznivců domácího týmu zvýšil na 3:0. Střelecký den domácího týmu pokračoval ve dvacáté deváté minutě. Provodovští pronikli do vápna a po přihrávce před prázdnou bránu se prosadil Lukáš Nožka.

Jičín se snažil alespoň korigovat výrazně nepříznivý stav a tlačil se více do útoku. Chvíli po čtvrté brance se Jičínu skutečně podařilo snížit na 4:1 díky trefě Marka Kocourka, jehož střela proklouzla brankáři Petru Buchtovi mezi prsty. Ve zbylých minutách první půle však byli znovu nebezpečnější domácí, kteří se dostávali do četných přečíslení.

Ve druhém poločase domácí pokračovali v útočné hře. Ve čtyřicáté sedmé minutě se za jičínskou obranu dostal David Hlava, který zkompletoval hattrick a zvýšil na 5:1. Potupa čtvrtého týmu tabulky posledním celkem pokračovala. V šedesáté druhé minutě vedl Provodov již 6:1. Míč se po autovém vhazování dostal k Jakubu Chmelíka, který se v pokutovém území rychle otočil a prudkou ranou pod břevno vstřelil šestou branku.

Závěr rozhodnutého zápasu se dohrával z povinnosti. Provodovští měli i další šance na navýšení už tak bohatého skóre. V osmašedesáté minutě Jičín podruhé v zápase prosadil, když nepříliš důrazná, zato přesná střela zapadla k tyči domácí brány. V kontextu šestigólového přídělu hosté pochopitelně neměli ze druhé branky bůhvíjakou radost.