21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Vítkov získal důležité tři body

49. T. Chovanec (p.) - 25. L. Ječmének , 55. M. Mikulenka , 84. M. Mikulenka (p.)
0

Bohuslavice doma nestačily na Vítkov a asi defenitivně si zavřely cestu na záchranu. Za to Vítkov výhrou může svou naději nadále živit.

Klíčovou záchranářskou bitvu zvládli mnohem lépe borci z Vítkova, takže Bohuslavice už zřejmě spasí v I. A třídě pouze zázrak. Domácí fotbalisté přitom zpočátku přikovali svého soupeře do jeho vlastní šestnáctky, jenže ze spousty standardek gólově neudeřili. Hosté se spoléhali výhradně na brejky, které měly vskutku smrtící účinek. Ve 25. minutě se Jurečka uvolnil poblíž rohového praporku a Ječmének vypustil z hranice šestnáctky nechytatelný projektil – 0:1. Vyrovnání viselo na vlásku při přímáku hrajícího kouče Meleckého, ale hlavičkový pokus Vitáska polaskal pouze břevno.

Bohuslavice si spravily náladu hned zkraje druhé půle. Na časomíře zrovna naběhla 49. minuta, když sundal Krása ve vápně Chovance a sám faulovaný proměnil penaltu – 1:1. Vítkov ovšem nepropadal panice. V 56. minutě načechral Černoch svůj trestňák na zadní tyčku, kde se prosadil kapitán Mikulenka – 1:2. Domácí se snažili odpovědět čtvrthodinku před závěrečným hvizdem, jenže Daniel Štefek zpackal po kolmici Strýčka sólový nájezd. Hosté si potom definitivně oddechli v 84. minutě. Rychlonohého Jurečku zastavil nedovoleně v šestnáctce brankář Gross a Mikulenka se s pokutovým kopem vůbec nemazlil – 1:3.

SK Bohuslavice
Marcel Melecký, hrající trenér Bohuslavic: Zvažovali jsme, že zápas odložíme, ale Vítkov byl razantně proti. Začátek utkání nám docela vyšel. V úvodních dvaceti minutách jsme si vytvořili velký tlak, jenže z asi osmi standardek nic nebylo. Hosté hráli po celý zápas pouze na brejky. Jeden proměnili, což nás dost poslalo do kolen. Sice jsme vyrovnali z penalty, ale soupeř byl i poté produktivnější. Nepodali jsme stoprocentní výkon.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, trenér Vítkova: Hned na začátku jsme se málem porvali, protože domácí chtěli utkání za každou cenu odložit. Jinak v samotném zápase se nám příliš nedařilo. Podali jsme asi nejhorší výkon v jarní části soutěže. Ve vyrovnaném utkání jsme byli šťastnějším mužstvem. Znovu se totiž ukazovalo, že nám kvůli špatné tréninkové docházce chybí fyzička. Musím pochválit rozhodčí, neboť pískali opravdu výborně.

J. Gross [-] - J. Vitásek [-] (57. M. Strýček [-] ) , T. Chovanec [-] , J. Janoš [-] , T. Horsinka [-] , T. Štefek [-] , D. Štefek [-] , D. Kotzur [-] (26. J. Štefek [-] ) , M. Melecký [-] (76. P. Cigán [-] ) , R. Dihel [-] , P. Kocián [-]