--

--

Ždírec si poradil s Velkou Bíteší

5

Ždírec v posledním utkání sezony využil přesilovku, kterou mu nabídl Daněk a těsně vyhrál.

V prvním poločase bez branek

Krajské derby posledních dvou vítězů Krajského přeboru Vysočiny ovlivnila brzká červená karta za nesmyslný zákrok Libora Daňka na Tomáše Jiroutka. Ovšem domácí se snažili soupeře dobývat, ale v prvním poločase se jim to i přes množství šancí nepodařilo a do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Domácí využili přesilovku

Ždírečtí se prosadili až po změně stran. Ve 49. minutě po rozehrání standardní situace přišel přetažený centr na Koloucha, ten se nemýlil a otevřel skóre – 1:0. Pak opět přišla série neproměněných příležitostí domácích, a tak zákonitě musel přijít trest. V 70. minutě zapomněla ždírecká obrana za sebou Richarda Novotného. Ten dostal balon a srovnal – 1:1. Jenže o tři minuty později se střelecky prosadil Martin Slavík mladší a zajistil domácím tři body – 2:1.

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Martin Slavík (trenér): Utkání ovlivnil zkrat hostujícího hráče. V prvním poločase nás trápila koncovka. Po přestávce jsme se nakonec trefili a bereme tři body.

FC PBS Velká Bíteš
Jiří Mika (trenér): Hráli jsme bez hráčů, kteří nás v létě opustí. Jsem rád, že je domácí hráč po Daňkově zkratu v pořádku. I v deseti jsme si nějaké šance vytvořili a při troše štěstí jsme si mohli odvézt bod.

D. Bartaloš [-] - J. Málek [-] , P. Pátek [-] , P. Klimeš [-] (74. L. Dočekal [-] ) , R. Kolouch [-] (66. J. Veselský [-] ) , T. Jiroutek [-] (35. M. Slavík [-] ) , J. Novotný [-] , J. Fikar [-] , L. Mrázek [-] , P. Kučera [-] , R. Michalec [-]

M. Pelán [-] - M. Ivančík [-] (76. T. Pelán [-] ) , J. Pokorný [-] , O. Halas [-] , T. Mrňa [-] , L. Kopáček [-] - R. Whittingham [-] , O. Mucha [-] (55. J. Horký [-] ) , M. Knos [-] (66. D. Rozum [-] ) , R. Novotný [-] , L. Daněk [-] -

ŽK: 59. J. Málek - 41. T. Mrňa . ČK: 31. L. Daněk .
Hráči zápasu: P. Pátek , J. Fikar - R. Whittingham .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: NÁPRAVNÍK Jan - JAHODA Jaroslav, VONEŠ Jakub.