1.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

--

--

O těsné prohře Lhenických, při jejich hře se zcela rozdílnými poločasy, rozhodla penalta

0

Branku jsme neviděli

První poločas se od samého počátku oboustranně  bez vyčkávání odvíjel v patřičném tempu a nasazení s parametry fotbalové kvality. Hra se přelévala od branky k brance se vznikajícími brankovými příležitostmi, v nichž blíže k možnosti ujmout se vedení byli domácí. Ty Pořádkovy, po Mahákově centru hned z 1.´a z 2.´, po jeho uvolnění Ilievem, Beranova po Prennerově nabití z 12.´, a pak především ta Ilievova ze 17.´, kdy v úniku sám na branku ji v jasné pozici přestřelil a také ta Trojanova z 18.´, kdy se mu nepodařilo přehodit gólmana Vašuru, byly gólové. Také hosté velice nebezpečně ohrozili strážce lhenické svatyně Suchého, a to ve 3.´ z brejku zleva s nepřesnou střeleckou koncovkou, ve 32.´, v níž jejich kontr v poslední chvíli zastavil stopér Tůma jen za cenu udělení žluté karty. A pak tomu bylo v konci poločasu, který patřil Lažišťským, kdy zase jeden z útočných průniků ještě stačil zblokovat druhý stopér Kopf.

Sedláček poslal hosty do vedení

Jakoby to měla být předzvěst druhopoločasového dění. V něm totiž Lheničtí nezachytili úvodní soupeřův tlak a v 51.´ se v závaru v šestnáctce  dopustili faulu a z následné penalty, v jistém jejím provedení Sedláčkem, se Lažišští ujali vedení (0:1). Domácí tým se dostal do útlumu a počal být, ve srovnání s prvním poločasem, k nepoznání. Neudržel míč na kopačkách, těžko se vysokými míči prosazoval proti vzrostlým soupeřovým obráncům, všude byl později, jeho ofenzivní aktivita se vytratila, zatím co ten zkušenější hostující měl zřetelně herně navrch i za vytvoření si několika  ubráněných gólových šancí a soupeře vlastně do ničeho nepouštěl, hrál, co potřeboval. Až v závěru utkání se výrazněji projevovala lhenická snaha po vyrovnání, ale za nedotažených útočných akcí. A tak Lažišští brali za těsné vítězství všechny body, za druhý poločas zaslouženě.

Autor: Jan Bumba