13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Heraltice přemohly Kravaře

0

Dvoubrankové vedení Velkých Heraltic dokázaly Kravaře pouze korigovat.

Dravý nováček z Velkých Heraltic si na domácí půdě vyšlápl na dalšího zvučného soupeře. Kravaře vkročily do zápasu sebevědomě, jenže střelecké pokusy Hanuse s Nestrojem bez větších potíží zlikvidoval zkušený gólman Šmajstrla. V 10. minutě naopak prokázal obrovský přehled domácí Adam Rolný. Po přesném pasu Šimona nejprve vyškolil Barcala, aby si pak všiml vyběhnutého brankáře Hladkého a ze čtyřiceti metrů ho fantasticky přeloboval – 1:0. Hosté reagovali odvážným výpadem Ferenze, po němž ovšem Skoumal netrefil cílené zařízení. Na opačné straně si na roh Adama Rolného naběhl Zemborski, jenže prudkou hlavičkou zasáhl pouze dobře postaveného Barcala. Kravaře se následně osmělily zásluhou Skoumala, jehož volej parádně vytlačil Šmajstrla. Velké Heraltice zdvojnásobily své vedení deset minut před přestávkou. Po obrovské hrubce Řeháčka šly do slibného přečíslení 4 na 2, které po kolmici Adama Rolného zužitkoval Piatkevič – 2:0. Šokované hosty pak mohl definitivně srazit Šimon, jenže po narážečce s Jiřím Otipkou levačkou rozezvonil břevno.

Ve druhém dějství se kravařský stoper Barcal usídlil na hrotu, což sklidilo gólové ovoce v 55. minutě. Zmiňovaný Barcal si několikrát vyměnil míč s Nestrojem a korigoval na 2:1. Hosté ve zbytku zápasu pořádně přitopili pod kotlem, ale jejich nápor byl značně jalový. Nebezpečnějším dojmem působili domácí, které chodili do smrtících kontrů. Potřebnou pojistku postupně odmítli Richter, Miroslav Rolný, Piatkevič, Daniel Klein anebo Adam Rolný. Přesto fotbalisté Velkých Heraltic opouštěli trávník s úsměvy ve tvářích.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, brankář Velkých Heraltic:: „Jsme samozřejmě rádi, že heraltická tvrz zůstává i nadále nedobytná. Již potřetí za sebou jsme doma zvítězili 2:1, tentokrát jsme ale utkání nemuseli otáčet, nýbrž bránit vedení až do konce, což se nám i při troše štěstí podařilo. Kravaře sice byly po celý zápas více na míči, jejich převaha byla ale platonická, šancí jsme měli více my.“

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Podali jsme podobně špatný výkon jako v Darkovičkách. Hlavně v prvním poločase to z naší strany byl děs a hrůza. Nastoupili jsme jako mistři světa, když jsme si asi mysleli, že se nic nemůže stát. Po přestávce jsme soupeře mleli, jenže trápili jsme se ve finální a předfinální fázi. Kluci sice bojovali, ale ze spousty centrů jsme nic nevytěžili. V závěru jsme šli do rizika, jenže nepomohla nám ani hra na tři obránce.“

M. Šmajstrla [-] - J. Richter [-] (68. D. Klein [-] ) , J. Otipka [-] (80. V. Kocián [-] ) , P. Čunta [-] , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , A. Rolný [-] , J. Piatkevič [-] (81. D. Žurek [-] ) , M. Zemborski [-] , J. Tesař [-] , D. Šimon [-] (84. M. Štěpán [-] )

P. Hladký [-] - M. Řeháček [-] (68. T. Lehnert [-] ) , M. Hanus [-] , D. Kapinos [-] , E. Peterek [-] , K. Nestroj [-] , M. Skoumal [-] , J. Heger [-] (46. V. Koneczný [-] ) , M. Pavelek [-] , J. Barcal [-] , P. Ferenz [-]

ŽK: 61. J. Piatkevič - 22. D. Kapinos , 24. M. Hanus , 68. J. Barcal .
Počet diváků: 221. Rozhodčí: DEDEK Vojtěch - ŠAFAŘÍK Pavel, ŠABACKÝ Filip.