10.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2017-2018

--

--

Koněšín doma vyzrál na Smrk

0

Důležitou výhru zaznamenali fotbalisté Koněšína, když dokázali porazit tým Smrku na vlastním hřišti jasně 4:0

Domácí dvakrát udeřili

První čtvrthodinka nedělního derby mezi Koněšínem a Smrkem byla taková zahřívací, postupem času se rozehráli zejména domácí. V zadu dneska kvalita, na druhou stranu Smrk zrovna dvakrát nezlobil. Působil spíš nesourodým dojmem. Na první branku se tak nemuselo čekat příliš dlouho. Už na konci první dvacetiminutovky Pospíšil dobře u středového kruhu vybojoval na soupeři míč, nahrál na Moczára, ten naznačil střelu, poslal tak gólmana na zem, nahrál ale nezištně ještě vedle sebe a T.Konečný už dával skoro do prázdné – pro jistotu k tyči – 1:0. To dodalo Koněšínu jistotu a uklidnění a mohl jednodušeji kombinovat, což se mu celkem dařilo. Druhá branka přišla po rohu, kdy Badura nadvakrát nacentroval do ohně a Zahradníček z prostoru mezi velkým a penaltou dával z první – 2:0. Smrk hrál v této fázi druhé housle a do přestávky – byť zbývalo něcelých 8 minut – mohl inkasovat klidně ještě třikrát. Moczár ale

kombinačně připravené akce zakončoval z prostoru penalty vždy nad...

Také ve druhé půli se domácí trefili dvakrát

Druhá půle byla ozvláštněna přítomností střídajícího původním povoláním brankáře Hůlky, tentokrát na hrotu útoku a ten na hřišti zjevením. Jeho bojovnost, rychlost a tah na branku byly kořením tohoto zápasu a byla se radost dívat. Sám neúnavně opakovaně sprintoval s míčem a sám si vytvořil dvě tři možnosti k zakončení, v závěru akcí mu ale chyběla chytrost v zakončení a někdy síly... Před svým vystřídáním se mol gólem uvést taky Pospíšil, mohl si vybrat stranu, zvolil ale zadek ležícího brankáře. Brankové parametry měla i Svobodova střela do horní poloviny branky, tu ale gólman hostí bravurně zneškodnil. Gólově se tak Koněšín prosadil až v samotném závěru utkání. Nejprve si T.Konečný při centru Karáska poradil s pokusem hostů vystavit ho ofsajdové pasti, následně s gólmanem a pak tak s prázdnou brankou – 3:0. Už zrovna na časomíře naskočila devadesátka, kdy Hůlka opět vybojoval na vlastní polovině míč a střemhlav směr branka, rozhodčí nechal citlivě akci dojet, na velkém tentokrát zvolil přihrávku na z druhé vlny a hloubi vlastní poloviny sprintujícího Zahradníčka, který opět z první vymetl protilehlou šibenici – 4:0. Odpískání gólu současně znamenalo i ukončení pro domácí