13.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2017-2018

Volduchy proti Petřínu vydřely sedmou výhru v řadě

0

Volduchy si přály korunovat povedený podzim nějakým bodovým ziskem i s rezervou Petřína, nicméně žádnou procházku růžovým sadem rozhodně nemohly očekávat.p

Škarda otevřel skóre

Utkání se hrálo kvůli podmáčenému terénu na umělé trávě v areálu Senco Doubravka už od 10:15 hod. Voldušští proti velmi mladému soupeři začali poměrně dobře. V 5. minutě se pěkně uvolnil před hranicí velkého vápna Rieger a levačkou pálil těsně vedle tyče. O dvě minuty později se osmělili také domácí a brankář Fous musel skokem vytěsnit balón do bezpečí. V 9. minutě si počkal na rohu vápna Jan Černý na naběhnutí Škardy, který po Černého přihrávce krásným obloučkem pod břevno rozvlnil petřínskou síť – 0:1!

Gól rezervou SK příliš nezamával, ba naopak mladíci zvýšili tempo a dělali Volduchám problémy. Hřebenáři se stáhli na vlastní polovinu a čekali na možné protiútoky. Ve 26. minutě měl Petřín obrovskou příležitost. Hráč SK se probojoval středem hřiště až před Fouse, který ale jeho slabou střelu lapil.  Ve 27. minutě vyšel Volduchám brejk. Vpředu se utrhli Jan Černý s Riegerem, druhý jmenovaný ve velké šanci ale pálil jen do gólmana. Ve 44. minutě pak udržel voldušské naděje na tři body opět brankář Fous, který parádně vychytal pokus opět zcela osamoceného útočníka SK. Na voldušských bylo vidět, že umělá tráva přece jen není jejich povrch. Balóny jim často utíkali, navíc vázla kombinace.

Žádný střelec už se nenašel

Druhý poločas přinesl podobný obrázek jako ten první. Domácí hráči si to dávali pěkně „z první“ a Volduchy hasily počínající požáry. Ve 47. minutě pálil domácí hráč těsně nad Fousovo břevno. V 60. minutě mohli Hřebenáři navýšit skóre. Opět se utrhlo útočné duo Černý s Riegerem, tentokrát zakončoval Jan Černý, avšak rovněž do gólmana. V 68. minutě se už skoro Volduchy radovaly, chyběl opravdu kousíček. Kanonýr Rieger běžel opět sám na brankáře, chytře jej přehodil, jenže míč skončil doslova o milimetry mimo. Fanoušci Volduch už měli ruce nad hlavu, nakonec jen smutně vydechli.

Naopak v 70. minutě se musel znovu činit brankář Fous. Střelu z levé strany si pohlídal a zákrokem u tyče vyrazil balón na roh. V 76. minutě musel famózní voldušský brankář opět zasahovat. To se před ním zjevil zcela volný hráč Petřína, jenž vyplaval na hranici velkého čtverce. Brankář Fous ale rychle vyběhl, přečetl útočníkovo myšlenku a příležitost zneškodnil. V závěru už Volduchy čekaly na poslední hvizd hlavního sudího, přesto si vypracovaly ještě jednu šanci. To byl na hranici vápna sražen střídající Václav Melka a k trestnému kopu se postavil jediný střelec zápasu Filip Škarda. Z ideální pozice zakroutil míč okolo petřínské zdi, balón ale skončil jen na tyči!

Poté už zazněl závěrečný hvizd a Volduchy se mohly radovat z vydřeného vítězství. Petřín byl herně na výši, ale na šance to byl zcela vyrovnaný duel. Hřebenáři si zaknihovali sedmou výhru v řadě a díky ostatním výsledkům ve skupině „C“ 1. B třídy přezimují v nekompletní tabulce na neuvěřitelném druhém místě! Po zápase se Voldušští přesunuli do restauračního zařízení, kde zapíjeli skvělý podzim i celý kalendářní rok 2017 až do nedělních ranních hodin. A někteří vytrvalci pokračovali i v neděli...

AUTOR: JAN VILD