24.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Poslední Vítkov porazil Kobeřice

14

Jednobrankové vedení sice Kobeřice po pauze smazaly, ale Kostera sedm minut před koncem zajistil Vítkovu tři body.

Fotbal někdy opravdu nemá logiku. O tom se na vlastní kůži přesvědčily Kobeřice, které ve Vítkově prožily hodně smolné odpoledne. Střelecké trápení hostů naznačila hned 1. minuta, kdy Šimeček převzal míč od Mezery a technickým pokusem orazítkoval břevno. Někdejší účastník krajského přeboru nadále dominoval, jenže tutové příležitosti Kubného, Mezery anebo Šimečka vyzněly do ztracena. Poté napřáhl ze střední vzdálenosti Mezera a polaskal boční tyčku. A aby toho nebylo málo, tak opakovaně zpytoval svědomí i jejich týmový kolega Oberherr. Klasicky se tedy uplatnilo otřepané pravidlo „nedáš – dostaneš“. Osm minut před přestávkou se vydal na ofenzivní výlet vítkovský kapitán Mikulenka, jeho ránu gólman Štencel vyškrábl na tyčku a dobíhající Pavlíček hlavou doklepl balon do sítě – 1:0. Dosud neplodní hosté se prosadili až v 56. minutě. Po nepříliš povedeném výkopu gólmana Richtera vyhrál Robin Wirth důležitý vzdušný souboj a Šimeček dal zápasu novou zápletku – 1:1. Kobeřice mohly svého soupeře poslat na lopatky v 63. minutě, když sice Richter fauloval uvnitř šestnáctky Kubného, jenže vzápětí fantasticky zneškodnil penaltu René Wirtha. V dalších minutách si sypali popel na hlavu Oberherr s Petrem Stuchlíkem, takže zákonitě přišli na řadu domácí. Zrovna běžela 83. minuta, když sudí přehlédli ostrý zákrok Pavlíčka na Schreiera a čerstvý Kostera zařídil překvapení dne – 2:1.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, trenér Vítkova: „Fotbal opravdu nemá logiku. Během úvodní půlhodinky nás Kobeřice naprosto přejely, když si vytvořily nejméně pět vyložených šancí. Hosté ukázali, že mají fakt vynikající mančaft, ale k nám se přiklonilo štěstí a navíc nás podržel gólman Richter. Ve druhém poločase už to bylo vyrovnanější, sportovně však uznávám, že jsme tentokrát měli velké štěstí.“

TJ Sokol Kobeřice
Jiří Zbořil, vedoucí Kobeřic: „Zápas se mi velmi těžce hodnotí. Po prvním poločase jsme mohli vést čtyřgólovým rozdílem, ale stejně jako posledně jsme zahazovali obrovské šance. Koncovka nás strašně trápí, když jsme dokonce po přestávce neproměnili penaltu. V závěru nás navíc poškodili rozhodčí, takže si zpátky nevezeme ani bod.“