18

Polná neudržela svoji bodovou šňůru a padla v krajském derby na půdě Ždírce nad Doubravou.

Domácí po poločase vedli

Ždírec nad Doubravou na své půdě v krajském derby přivítal dosud neporaženou Polnou. Je však známo, že každá série jednou končí.

Ždírecký Tatran hosty vysoko napadal a tím trpěla rozehrávka hostů, která byla rozháraná. V 17. minutě podnikli domácí rychlý výpad po levé straně a přes Novotného, Koloucha a Slavíka se dostal míč až k Pavlovi Klimešovi, který skákající balon napálil k tyči Skočdopoleho branky - 1:0. Ve zbytku prvního poločase měly oba týmy po jedné šanci na vstřelení branky, ale Bílek i Skočdopole byli na svých místech. Do kabin tak s náskokem odcházeli domácí.

Domácí si vedení pohlídali

Po přestávce se hrálo nahoru dolů, ale oba týmy brzdila nepřesnost ve finální fázi. Domácí svoji výhru stvrdili v 81. minutě. Dlouhý nákop z vlastní poloviny našel hlavu Radka Koloucha, jehož přistrčení poslal nekompromisně do sítě Lukáš Mrázek a potrestal nedůraz v hostující defenzivě - 2:0. V závěru si polenští vypracovali několik závarů, ale domácí obrana jim odolala a udržela výhru s nulou na svém kontě.

Ždírec v příštím kole zajíždí do Břeclavi. Polnou čeká v krajském derby Velká Bíteš.

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Martin Slavík (trenér): Zvolili jsme aktivní presing díky čemuž se nám povedlo hostům stížit rozehrávku. Statisticky to bylo vyrovnané utkání, ale troufnu si říct, že jsme vyhráli zaslouženě.

Slavoj Polná
Michal Lovětínský (trenér): Nepodali jsme dobrý výkon. Možná jsme zápas po třech výhrách podcenili, možná jsme už mysleli na pohár, nevím. Každopádně jsme si nevytvořili ani jednu šanci.

A. Bílek [-] - P. Novotný [-] , M. Najman [-] (39. J. Novotný [-] ) , P. Klimeš [-] , R. Kolouch [-] , T. Jiroutek [-] (72. P. Pátek [-] ) , J. Fikar [-] , M. Slavík [-] (55. L. Mrázek [-] ) , J. Veselský [-] , R. Michalec [-] , D. Pelikán [-]

J. Skočdopole [-] - J. Bajer [-] , Š. Rod [-] , D. Voráč [-] (46. J. Holub [-] ) , J. Fadrný [-] , J. Kubec [-] (84. V. Voráček [-] ) , J. Urbánek [-] , T. Válek [-] (77. D. Čížek [-] ) , V. Haala [-] , M. Pecina [-] , O. Šourek [-]

ŽK: 22. M. Slavík , 49. T. Jiroutek , 65. R. Kolouch , 67. D. Pelikán - 33. J. Kubec , 37. J. Bajer , 60. J. Urbánek , 71. J. Holub .
Hráči zápasu: P. Novotný , D. Pelikán - J. Urbánek .
Počet diváků: 210. Rozhodčí: MAYER Petr - GASNÁREK Michal, MIKLÍK David.