18

V Břeclavi se dohrával zápas 5. kola a šťastnějším týmem byli hosté ze Ždírce.

Hosté po poločase vedli

Ždírec se po dlouhém víkendovém výjezdu vydal na další dlouhou cestu, tentokrát do Břeclavi, která o víkendu překvapivě jednoduše porazila Velkou Bíteš.

V Břeclavi se hrál pohledný, rychlý a přímočarý fotbal, který hrstku diváku bavil. Domácí měli první šanci, ale hlavička těsně minula Bílkovu branku. Své šance měli i svěřenci kouče Martina Slavíka, ale buď ztroskotali na dobře chytajícím Fibingrovi nebo neměřili dobře seřízenou mušku. Jediná branka utkání padla ve 23. minutě. Jan Novotný dostal hodně prostoru ve středu hřiště, narazil si s Fikarem a dalekonosnou střelou překonal domácího gólmana střelou, která zapadla za tyč - 0:1. Tímto výsledkem také skončil první poločas.

Hosté si vedení pohlídali

Domácí byli ve druhé půle aktinějším týmem, ale střelecky se neprosadili. Výborný výkon v hostující brance podal Bílek. Na druhé straně měl velkou šanci Lukáš Mrázek, ale jeho dorážka míříial těsně vedla. Hosté si tak odvezli tři body a vyšvihli se na 6. místo tabulky.

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Martin Slavík (trenér): Po nedohraném zápase jsme věděli, co nás čeká. Je to dynamický a rychlostní tým, který spoléhá na brejky. Překvapuje mě, že je Břeclav v tabulce tam, kde je.