Rosická domácí tvrz padla

21

Žďár vyhrál v Rosicích a zdramatizoval boj o druhé místo tabulky.

Hosté po poločase vedli

Jako první zahrozili domácí, když se ve 22. minutě uvolnil Selinger a odcentroval před branku, kde u zadní tyče hlavičkoval Trtílek, ale pouze do rukou brankáře Konráda. Ve 24. minutě se osmělili i hosté, ale  Sodomka minul levou tyč branky. Ve 32. minutě hosté zahrávali roh z levé strany, míč se následně dostal do prostoru pravého rohu vápna domácích, odkud jej Tomáš Trojánek vrátil před branku, do které nakonec po nedorozumění domácího gólmana se stopery prošel – 0:1. Ve 35. minutě po dalším rohu hostí, tentokrát zprava, odvracela domácí obrana další míč mířící do branky. Do konce půle již se skóre nezměnilo.

Hosté si vedení pohlídali

Nástup do druhé půle měli lepší domácí a ve 49. minutě, po rohu zahraném Pazourkem od levého praporku, vyskočil na centrovaný míč nejvýše Zezula, míč ale z výhodné pozice nasměroval nad branku. V 59. minutě po rychlé akci domácích vedené po levé straně, odcentroval Pazourek a Selinger střílel z hranice šestnáctky nad branku hostí. V 60. minutě, po akci vedené domácími středem hřiště, přihrál Pazourek hlavou míč Selingerovi a jeho přesná střela z dvaceti metrů znamenala vyrovnání – 1:1. V 67. minutě  po rohu domácích a odkopu míče od hostující branky unikl podél levé čáry až do vápna Vopršal a střelou podél Zádrapy vrátil Žďáru vedení – 1:2.  Další rychlý útok po levé straně hřiště podnikli hosté v 75. minutě. Vopršal tentokrát potáhl míč před pokutové území domácích, do kterého přihrál nabíhajícímu Luboru Trojánkovi a ten střelou na zadní tyč zvýšil vedení hostí  – 1:3. Snaha domácích v závěru ke gólu nevedla.

Rosice jedou v dalším kole do Ždírce. Žďár hostí Starou Říši.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Václav Pohanka (asistent): Byla to spíše taktická bitva. Hlavně v prvním poločase se především bojovalo. Nakonec jsme si vypracovali více šancí než domácí. Naše výhra tak byla asi zasloužená.