10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Velešín doma porazil Dříteň

29

Ve Velešíně se potkala dvě silná mužstva. Velešín před týdnem ztratil zápas v Dolním Dvořišti a potřeboval si ztracené body vzít zpět. Dříteň také prožívá dobrou sezonu a tak se čekal kvalitní zápas z obou stran.

První poločas skončil bez branek

K zápasu do Velešína přijela Dříteň s cílem urvat nějaké body. Od začátku zápasu byl domácí celek lepším týmem, ale nedařil ose mu dostávat do vyložených šancí. Nejvíc domácí celek hrozil po standartních situacích. V prní poločase měl každý tým po jedné příležitosti. Nejprve po dobře zahraném přímém kopu hostujícího Smékala a následné hlavičce Pojera skvěle zasáhl brankář Ottenschläger. Na druhé straně se hnal na hostujícího Lébla domácí útočník, ale jeho lob zachytil brankář Dřítně do svých rukavic. Poločas tak skončil bez branek

Tomáš Pomije rozhodl o třech bodech pro domácí

Ve druhém poločase se obraz hry nezmenil. Domácí celek byl více na míči, ale dvě šance si vypracoval tým hostí. Nejprve Josef Moudrý vybojoval balon ve vápně a jeho střelu uvnitř vápna golman kryl. Nejvetší šanci poslat hosty do vedení měl Smékal, který postupoval ze strany sám na domácího brankáře, ale Ottenschläger znovu svůj tým podržela a střelce Dřítně vychytal. Pro hosty veliká škoda, protože se o slovo přihlásilo otřepané pravidlo nedáš, dostaneš a v 70. minutě po krásném centru poslal domácí do vedení kapitán Tomáš Pomije 1:0. Od tohoto okamžiku si domácí celek náskok v klidu hlídal a dovedl zápas do vítězného konce. V dalším kole čeká Velešín zápas na hřišti Sedlece. Dříteň doma přivítá Kaplici.

TJ Dříteň
Tomáš Smékal (hráč): Tato prohra mě velice mrzí. Byt jsme byli na balonu horším týmem, myslím si že bod jsme si zasloužili, byt nás výkon byl špatný, bez chutě hrát, něco vymyslet na útočné polovině. To je hlavni důvod proč se nám venku nedaří. Nyní se už soustředíme na Kaplici, která je jednoznačně favoritem, ale nic nedáme zadarmo a o body se popereme.