1.kolo, Pardubický | Krajský přebor , 2018-2019

--

Letohrad deklasoval Svitavy

4

report..

Exdivizní Letohrad působil od začátku kompaktnějším dojmem, lépe kombinoval, častěji se dostával do zakončení, které nepostrádalo nebezpečnost. Ve 22. minutě se z jeho převahy narodila také vedoucí branka, o kterou se zblízka postaral Lorenc. Hned vzápětí mohl gólově odpovědět Ehrenberger, jeho tečovaný pokus zazvonil na břevno. O druhou trefu hostů se postaral Kabourek po rychlém protiútoku vedeném od vlastní šestnáctky, který domácí nedokázali zavčasu přerušit. Těsně po změně stran dopadla na Svitavy další morová rána, hbitý Kabourek šel důsledně za míčem, prosadil se přes obránce i gólmana Jílka a z úhlu skóroval do opuštěné svatyně – 0:3. Hosté v dalších minutách ovládli hru a vývoj zápasu dostali plně pod svoji kontrolu. Zlomení domácí inkasovali po hrubých chybách další dva góly prakticky do prázdné branky, alespoň dílčí radost jim přinesl pouze čestný zásah Czehowského po standardce krátce před koncem. Letohrad zvítězil zcela zaslouženě, byl lepším mužstvem.