7.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

Radešínská Svratka veze bod z Budišova

23

Další důležitý bod získala Radešínská Svratka, která dorovnala utkání v Budišově.

První půle nerozhodně bez branek

Hosté začali velmi aktivně a v prvních deseti minutách měli dvě šance. Nejprve Pekárek přiťukl na hranici vápna Mužátkovi, ale toho vychytal Trnka. Poté si oba jmenovaní role prohodili, ale ze souboje opět vyšel vítězně domácí brankář. Poté se do hry začínali dostávat i domácí. Po jedné ze standardních situací přestřelil z malého vápna tísněný Dvořák. Největší šanci domácích měl Rygl, ale trefil jen břevno Chrástovy branky. Hostující gólman si počínal přesvědčivě i při několika závarech po centrech do vápna hostí. Závěr poločasu patřil hostům. Mužátko vysunul Skryju, ten však z úhlu Trnku nepřekonal a Pekárkovu ránu domácí gólman vytáhl na břevno.

Hosté odpověděli na branku domácích

Úvod druhé půle vyšel lépe domácím, kteří se dostali do tlaku. Branku vstřelil v 53. minutě Rygl, který centroval, ale míč zapadl přesně do šibenice hostující brány - 1:0. Poté mohl zvýšit Votoupal, ale přímý volný kop jen otřel o břevno. Následně domácí polevili a hosté je ztrestali v 65. minutě, kdy Pekárkovu sraženou střelu dopravil do prázdné brány nekrytý Mužátko - 1:1. Od té doby se na hřišti bojovalo a ani jeden tým tomu druhému nic nedaroval. Několik závarů vyřešila hostující defenziva. Na druhé straně chyběl jen kousek dorážce Gabriela. Ten byl těsně před koncem vyloučen a domácí vsadili vše na dlouhé nakopávané míče. Z těch se však neurodilo. Naopak mohl v úplném závěru rozhodnout po standardní situaci Drdla, ale trefil jen dobře postaveného Trnku.

FK TJ Radešínská Svratka
Pavel Kříž, trenér: Bylo to hodně bojovné utkání. S bodem z Budišova musíme být spokojeni. Bohužel se nám zranili dva hráči. Snad se dáme během týdne dohromady.