21.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2023-2024

38. J. Rubák (p.) , 61. P. Kučera - 34. R. Holeš , 79. R. Holeš , 79. M. Bureš
14

Domácí se po přestávce dostali do vedení, ale nakonec jsou bez bodů.

Po půli nerozhodně

Domácí začali ze zatažené obrany a Herálec měl v úvodu častěji míč na kopačkách, domácí spoléhali na brejky ovšem Matoušek a Bednář v úvodní dvacetiminutovce své tutovky sami před brankářem neproměnili. Hra se postupně vyrovnala a ve 33. minutě po chybě obrany unikal hostující hráč, kterého jako poslední hráč lehce kontaktoval Tomek a za faul ve slibně se rozvíjející akci viděl červenou kartu, navíc hosté z trestného kopu od tyče otevřeli skóre díky Holešovi - 0:1. Domácí se ani v deseti nevzdali a když postupoval na branku hned ve 37. minutě Klíma pískal se faul i na druhé straně a vzhledem k tomu, že sice také šlo o posledního hráče, ale pískala se penalta, tak viděl Otava pouze žlutou. Penaltu proměnil a srovnal Rubák - 1:1.

Hosté v závěru rozhodli

Po přestávce měli převahu i v deseti domácí, kteří chtěli zvítězit a hosty zatlačili a když chyboval hostující stoper, tak v 61. minutě střídající Kučera sám před brankou proměnil a domácí v deseti otočili - 2:1. Když byl v 67. minutě po druhé žluté vyloučen hostující Otava a počet hráčů se vyrovnal, zdálo se, že domácí dokráčí k vítěztví. Jenomže hostům v 79. minutě vyšli dva brejky během necelých 40 sekund a rázem bylo na výsledkové tabuli 2:3. Domácí se z obratu už nevzpamatovali a nadšeně bojující hosté utkání dovedli do vítězného konce.

TJ Sokol Herálec
Lucie Peňázová (vedoucí): Ohromně důležité vítězství. Do utkání jsme vstoupili dobře, drželi míč, ale opět jsme měli problémy s finální fází, nedokázali jsme se dostávat do vápna a něco vymyslet. Náměšť hrozila z brejků, podržel nás Kubica, paradoxně jsme šli do vedení z brejkové situace a následném přímáku my. Po vyloučení a vedoucím gólu jako když utne, do poločasu jsme to ještě přečkali, ale po výměně stran to byl na hřiště příšerný pohled. Naštěstí jsme všechno to fotbalové, co umíme, předvedli během minuty a stačilo to na 3 body. Karta se obrátila – po dobrých výkonech doma jsme neměli ani bod, teď jsme to venku ukopali…