12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Kobeřice těsně vyhrály

16

Lídr dal branku až tři minuty před koncem.

Kobeřice udržely neporazitelnost i na horké půdě ostravské Vřesiny. První ošemetnou situaci hosté ustáli již po pár vteřinách hry, když balon šikovně tečoval Uhlík, ale gólman Štencel prokázal vynikající reflex. V dobrém světle se následně představil i domácí brankář Köhler, který vytěsnil do bezpečí jedovku Oberherra. Během úvodního dějství šlo ještě zmínit dalekonosný střelecký pokus Demka, s nímž si poradil Štencel. Po přestávce už Vřesina šlapala vodu, zatímco hosté překypovali aktivitou. Na časomíře zrovna naběhla 54. minuta, když napřáhl z dálky Petr Stuchlík a Köhler se pořádně zapotil. Následný roh přetáhl Petr Stuchlík na Robina Wirtha, jehož nechytatelnou hlavičku smolně zabrzdil kobeřický Kryštof. O čtvrthodinku později načechral Petr Stuchlík pěkný centr na Mezeru, jenže Köhler udržel čisté konto. To samé platilo po odvážné ráně Kubného. Závěr zápasu přinesl velmi dramatickou a nervy drásající podívanou. V 87. minutě prošel Kubný jako nůž máslem až do šestnáctky a Šimeček potvrdil instinkt zabijáka – 0:1. Vřesina dostala možnost vyrovnat v nastaveném čase z hodně přísné penalty, ale Štencel pokutový kop Majkuta zázračně zneškodnil. Ještě předtím navíc domácí Köhler vyfasoval červenou kartu.

FC Vřesina
facebook:: Velmi dobré utkání odehráli muži s vedoucím týmem tabulky.Remíza by byla spravedlivá.Již ve 2 minutě mohla vést Vřesina,ale gól jsme z bezprostřední blízkosti nedali.Poločas tak byl bez branek.Ve druhé půli to dlouho vypadalo na bezbrankovou remízu.Jenže 12 minut před koncem se přes 4 naše hráče dostal do šestnáctky hráč Kobeřic a sám na Köhlera už nezaváhal 0:1.Vřesina se snažila vyrovnat a měla na to obrovskou šanci z penalty.Marek Majkut však svou ránu málo přizvedl a gólman ji vyrazil.Pak ještě 5 rohových kopů zápas zdramatizovalo.Köhler byl vyloučen a Matula odehrál snad 2 minuty v šestnáctce hostí.Jeho dorážku gólman vytěsnil na tyčku.Zápas tak skončil 0:1,ale za předvedený výkon se naši hráči nemusí stydět.Diváci jim zatleskali i přes prohru.

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar, předseda TJ Sokol Kobeřice: „Ve Vřesině jsme doslova vydřeli tři body, protože v nastavení jsme přežili penaltu soupeře. Nikdo neví, za co ji rozhodčí odpískal, ale naštěstí nás podržel gólman Štencel. V první půli jsme se moc neprosazovali, ale po přestávce už jsme měli výrazně navrch, takže jsme vyhráli zaslouženě.“