--

--

Nepřesná koncovka připravila Jindřichův Hradec o body

39

Po domácí výhře s Aritmou zajížděl Jindřichův Hradec do Klatov, kde ho čekal těžký zápas. Klatovy ovládly první poločas, ve druhém přidaly další branku a soupeře pustily do hry až v samém závěru, kdy se už nic nestalo, a tak se mohly radovat z další výhry.

Z mnoha šancí jen jeden gól

Od úvodní minuty si Klatovy vytvořily tlak, ze kterého pramenily šance. Sázka na defenzivní pojetí hry se hostům moc nevyplácela. Na Hulíka postupoval Krejčí, ale neuspěl. Z úhlu to zkoušel Krásný, ale byl z toho jen roh. Vrácený míč po rohovém kopu si ale našel Mészáros a hlavou poslal domácí tým do vedení - 1:0. Klatovští pokračovali v aktivitě a mohli přidat další gól, ale ve stoprocentní šanci selhal Tříska a z přímého kopu mířil Krejčí jen do tyče.

Hosté ze závěrečného tlaku nic nevytěžili

Druhý poločas byl vcelku vyrovnaný. Mokrý trávník občas bránil kvalitní hře a bylo k vidění dosti nepřesností. Klatovy si nadále vytvářely šance a jiný gól vstřelily z pokutového kopu, který proměnil Krejčí - 2:0. V poslední dvacetiminutovce si vytvořil Jindřichův Hradec tlak, ze kterého vzešly brankové příležitosti. Po brejkových situací se neprosadil Kučera nebo Votava, Janák trefil během druhé půle tyč, Princ sám před Rojíkem také neuspěl. Zápas tak zcela zaslouženě ovládli domácí.

SK Klatovy 1898
Jan Danda, správce sociálních sítí: "Soupeř přijel s jasnou taktikou, bránit a čekat na chybu v naší defenzivě. Vytvořili jsme si úvodní tlak a bylo vidět, že domácí chtějí uhrát vsechny body. K soupeři byli ale milosrdní. Druhá půle byla vyrovnanější, ale z obou stran se kupily na vlhkém trávníku nepřesnosti, a tak moc krásy k videní nebylo. Šance si vytvořili hosté i domácí a kdyby zápas skončil 6:2, nikdo by nemohl říct ani popel."

FK Jindřichův Hradec 1910
Marek Černoch, trenér: "Vstup do zápasu byl od nás ustrašený, první poločas se nám vůbec nepovedl. První gól udal ráz zápasu. My jsme hráli na brejky a první poločas byl celkově v režii domácích. Druhý poločas začal penaltou proti nám a po ní jsme se zvedli. Posledních dvacet minut jsme si vytvořili drtivý tlak, ale koncovka nás připravila o body."

J. Rojík [-] - K. Krejčí [-] , L. Bálek [-] (89. T. Partyngl [-] ) , F. Diviš [-] , M. Mészáros [-] , M. Janda [-] , D. Pavlovič [-] (73. J. Sojka [-] ) , L. Krásný [-] (80. J. Szedmák [-] ) , D. Tříska [-] (85. Z. Cibulka [-] ) , D. Žáček [-] , T. Jůda [-]

J. Hulík [-] - M. Janák [-] (68. M. Mareš [-] ) , M. Völfel [-] , M. Toman [-] , P. Řehoř [-] , V. Kučera [-] , J. Chalupský [-] (61. V. Princ [-] ) , O. Černoch [-] (72. D. Cettl [-] ) , F. Votava [-] , T. Jindra [-] , M. Jáša [-]

ŽK: 86. J. Sojka - 56. O. Černoch , 75. J. Hulík .
Hráči zápasu: K. Krejčí , T. Jůda - M. Völfel .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: Matoušek Lukáš - VNUK Josef, RADINA Marek.