Rosice ve druhé půli zlomily odpor Strání

17

Rosice potvrdily roli favorita a zvládly první jarní kolo se Stráním.

Po půli nerozhodně

Rosice avizovaly před startem jarní části, že chtějí udržet druhé místo tabulky a v prvním jarním kole přivítaly Strání.

Vedoucí branku vstřelili domácí již v 5. minutě, kdy po nakrátko rozehraném rohovém kopu a následném centru Kuglera usměrnil míč do branky hostí hlavou Drbal – 1:0. Hosté poprvé zahrozili chvíli na to, ale Holíkova střela skončila v náruči Zádrapy. Vyrovnání skóre přišlo ve 22. minutě po další standardní situaci. Přímý kop zahrál Palík nepříjemnou střelou přímo na branku. Zádrapa míč vyrazil a po několika odrazech se dostal k osamocenému Bruštíkovi, který zamířil přesně k bližší tyči – 1:1. Ve 36. minutě pronikl z levé strany do vápna hostí Pazourek, jeho křížná střela však těsně minula zadní tyč branky. Chvíli na to se po rohovém kopu domácích dostal odražený míč k Černému, jehož nebezpečnou střelu mířící do horního pravého rohu branky stačil Popelka vyrazit.

Domácí po půli rozhodli

Vítěznou branku vstřelili domácí v 54. minutě po dalším rohovém kopu. Míč centrovaný Pazoukem od levého praporku sklepl Zezula hlavou k Drbalovi, který jej s přehledem dopravil do sítě – 2:1. Pojistku přidal Slovan v 81. minutě, když Novák vysunul Malatu, proti kterému vyběhl i brankář Popelka. Malata po vítězném souboji přihrál Selingerovi, který pohotovým obloučkem přes obránce včetně brankáře uzavřel skóre utkání – 3:1.

Rosice o dalším víkendu jedou na půdu Nových Sadů. Strání hostí Starou Říši.

FC Strání
Igor Gúčik (trenér): Je to velká škoda. Nehráli jsme špatně a byli jsem celkem nebezpeční. Bohužel nás zlomily rohy a nakopávané balony. Zápas jsme si pokazili sami. Čekal jsem, že domácí budou víc hrát a kombinovat, ale jenom nakopávali do křídel. V dalším zápase musíme zlepšit defenzivu a bránění rohů.