56. F. Durec - 8. Š. Rod
15

Strání doma bylo rádo za bod s Polnou, která vedla po brance Roda.

Hosté po poločase vedli

Na těžkém podmáčeném terénu domácí vsadili na jednoduchou hru. S tím si však hostě ve většině případů v pohodě poradili a sami brzy skórovali. V 8. minutě se po pohledné kombinaci Kavky s Haalou trefil přesně Štěpán Rod - 0:1. Hostům se dařilo, ale Válek ve slibné příležitosti minul míč. Poté Šourek přestřelil ze skrumáže před domácí brankou. Domácí se snažili ještě do přestávky výsledek srovnat, ale směrem dopředu nebyli přesní.

Domácí po poločase srovnali

Po změně stran se toho moc nezměnilo. Vyrovnání zařídil až v 56. minutě Durec, který dorazil balon do branky po úniku a přízemním centru Michalce - 1:1. Domácí se dál tlačili dopředu, ale ani přes zvýšené úsilí další branku nedali. Rozhodnout mohl střídající Lorenc, ale svůj samostatný únik neproměnil. Polná nepříjemnou chvíli přečkala a v otevřeném závěru rovněž mohla skórovat, ale Voráč trefil jen Popelku.

Strání hraje ve středu doma s Lanžhotem. Polná hostí Tasovice.

FC Strání
Igor Gúčik (trenér): Bod je pro nás dobrý. Hosté si přijeli zahrát fotbal. My jsme byli první půli spíše přetrpěli. Hráčům jsem poděkoval za druhý poločas, který i v nevlídném počasí odjezdili. S kvalitním soupeřem vydrželi běhat až do konce. Cením si toho, že chtěli vítězství strhnout na naši stranu.