19.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

--

--

22

Oba týmy v zápase vyfasovaly červenou kartu, Slavia se oslabení dostala do vedení a ve druhé půli se síly na hřišti vyrovnaly...

První poločas

Oba týmy se před tímto zápasem pyšnily nelichotivou bilancí, když na jaře ještě nedokázaly vyhrát. Utkání začali aktivněji domácí, v 7. minutě se dostal do obrovské šance Bohůnek, bohužel pro domácí si sám před brankářem špatně zpracoval balon a nezakončil. Domácí drželi balón a nepouštěli hosty do nebezpečnějších šancí. Slávisté měli kolem 25. minuty další obrovskou šanci, když ani jeden ze čtyř střeleckých pokusů neprorazil bloky hostů z Větrní. Závěr poločasu přinesl nejvíce vzrušení. Nejprve byl za vápnem faulován domácí Sedláček, který neudržel nervy, vyfasoval druhou žlutou kartu za řeči a šel předčasně do sprch. Z následného trestného kopu Boček zakroutil balon na zadní tyč, kde nikým netečován rozvlnil síť. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí, kteří však byli oslabeni o jednoho hráče v poli.

Druhý poločas

Slávisté udělali o půli dvě změny v sestavě, avšak do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, měli převahu a vytvářeli si slibné šance, brankáře domácích Konečného však neohrozili. Domácí spoléhali na rychlé brejky. Jeden z nich se jim povedl, když byl pronikající Vranovský zastaven nedovoleně. Hráč hostí Dvořáček uviděl z ruky hlavního sudího žlutý kartónek a jelikož se jednalo o druhý prohřešek, síly na hřišti se srovnaly. Slavia přebrala otěže hry a hosty k ničemu nepustila. V 64. minutě se prosadil Bohůnek, když centr od Slípky usměrnil z voleje do šibenice. V závěru utkání se ještě prosadil Hromádka, kterému naservíroval před prázdnou bránu míč Hasenöhrl. Domácí poprvé na jaře bodovali naplno, hosté z Větrní odjeli od Malého jezu s prázdnou a na výhru si budou muset ještě počkat.

ZÁZNAM

SK Slavia České Budějovice
Matěj Bohůnek (hráč): Do zápasu jsme vstupovali lehce s nožem na krku, jelikož se nám sestupové příčky nepříjemně přibližovaly. Utkání jsme však zvládli jak herně, tak výsledkově. Chtěl bych pochválit celý tým za odvedený výkon. Za sebe jsem rád, že se mi podařilo opět vsítit. Občas se zde v komentářích kritizuje rozhodčí, já bych naopak chtěl vyzdvihnout jeho výkon. Utkání řídil spravedlivě, nenechal si do ničeho mluvit a měl ho po celou dobu pod kontrolou. Podle mého názoru patří sudí Boček dlouhodobě k těm lepším rozhodčím v této soutěži.

D. Konečný [-] - L. Hromádka [-] (86. [-] ) , T. Sedláček [-] , O. Wegenkittl [-] , M. Bohůnek [-] , J. Vranovský [-] (86. Z. Hronek [-] ) , O. Kindermann [-] , V. Bravenec [-] (66. P. Hasenöhrl [-] ) , P. Rajzl [-] (46. D. Šťastný [-] ) , F. Měkuta [-] (46. M. Slípka [-] ) , M. Boček [-]