22.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Stříbro udělalo důležitý krok k záchraně

58. R. Hřebík (p.) , 64. R. Hřebík (p.) , 80. P. Demjan , 81. T. Bůžek - 54. J. Voráč
24

Souboj celků ze spodních pater tabulky zvládli lépe domácí a odpoutali se tak prozatím z pásma sestupu

Domácí převahu v gól nepřetavili

Na stříbrské umělé trávě se od počátku zápasu dařilo spíše domácím, kteří se dostávali až k vápnu gólmana Hromady bez větších potíží. Tam ale také většina akcí skončila, jelikož chyběla odvaha ke střele. Luby hrozily z delších balónů, které létaly až na dvě věže - Voráče a Horu. I oni byli ale, podobně jako stříbrští útočníci, v koncovce neúspěšní.

Žádný z celků se tak v prvním dějství prosadit nedokázal, převážně vinou malého důrazu ve vápně.

Skóre otevřel Voráč

I v druhém poločase drželi kulatý nesmysl na kopačkách domácí. Byli to však paradoxně hosté, kdo se prosadil první. V 53. minutě se k centrovanému míči dostal Voráč, nic nevymýšlel a pěknou ranou z voleje překonal Hrušku.

Domácí však záhy srovnali, jelikož byl ve vápně faulován Šmídl a následnou penaltu proměnil do levého vinglu kapitán Hřebík.

To ale nebylo od stříbrské opory všechno. Za pár minut totiž hostující obránce netakticky fauloval opět aktivního Šmídla a Hřebík šel znovu na penaltu. I tentokráte byl Hromada bez šance, kapitán Baníku rozvlnil druhou šibenici a prokázal, že je mužem bez nervů.

Hra se poté začala více kouskovat vinou mnoha faulů a dialogů s rozhodčím.

V 80. minutě dostal po krásné akci milimetrovou přihrávku od Šmídla Demjan, který měl již jednoduchou úlohu a střelou do prázdné branky navýšil na 3:1.

Hromada kapituloval ještě o minutu později, kdy v obrovské pohodě hrající Šmídl nalezl úplně volného Bůžka. Ten nezaváhal a gólem na 4:1 definitivně rozhodl, že tři body zůstanou doma.

Stříbro tak zaslouženě zvítězilo a potvrdilo, že na domácím hřišti o body přicházet nehodlá.

TJ Start Luby
Jan Voráč, hráč hostí: Zápas ve Stříbře jsme neodehráli dobře. Poločas však přes tlak domácích skončil 0:0. V 55. minutě jsme se dostali do vedení po standardní situaci. Místo, abychom využili toho, že domácí neměli v zakončení svůj den, nabídli jsme jim 2 penalty, aby pohodlně zápas otočili. Deset minut před koncem jsme hru otevřeli a domácí nás ještě dvakrát potrestali.