16.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Lídr tabulky z Fryštáku předvedl ve druhé půli v Hulíně ofenzívní smršť

14

Šlágr kola se odehrál v Hulíně, kdy Admira hostila vedoucí celek tabulky z Fryštáku. Hosté zatím procházejí soutěží jako nůž máslem a tak se čekalo, zda je Admira náležitě potrápí. V první půli to i tak vypadalo, neboť do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu. Ve druhém poločasu ale hosté předvedli ofenzívní smršť a připsali si nakonec vysokou výhru.

V první půli padlo po jedné brance na každé straně

"Horší vstup do zápasu s lídrem tabulky jsme si nemohli ani představit, hned po několika sekundám poslal Čevora krátkou malou domů, branař Černocký musel podstoupit souboj a atakujícím útočníkem, který prohrál a hosté snadno dávají do prázdné brány vedoucí branku - 0:1. Navíc se Černocký při souboji zranil a následně musel střídat. Dlouho jsme se z tohoto šoku vzpamatovávali, hosté vysokým presinkem nám nedovolovali kombinaci a úvod jasně patřil jim. Ke konci poločasu jsme hru trochu vyrovnali a ve 39. minutě vyrovnali i stav, Motal prošel přes třiobránce až do vápna a střelou na zadní tyč vyrovnal - 1:1. Vyrovnaný stav vydržel do poločasu a byl pro nás lichotivý," hodnotí první dějství fotbaloví činovníci Hulína na svém webu.

Hosté předvedli ve druhé půli ofenzívní smršť

"Druhou půli jsme ovšem začali další hrubou chybou, v 50. minutě jsme ztratili na půlce lehce míč, hosté šli do přečíslení, které střelou zprava využili a znovu vedli. 1:2. Branka nás doslova poslala do kolen a od té chvíle existovalo na hřišti jen jedno mužstvo. Nás ještě několika skvělými zákroky zachránil brankář Vajda, přesto hosté postupně navyšovali skóre až na 1:5 a měli hru jasně pod kontrolou", viděli druhé dějství hulínští funkcionáři.

"Fryšták povrdil roli favorita až ve druhém poločase. Hosté šli rychle do vedení, když v 1.min. skóroval Hřebačka, ale Admira nadále bojovala. Ve 39. min. domácí Motal vyrovnal. Po změně stran už Fryšták potvrdil, že to myslí s touhou vyhrát soutěž vážně. V 50. min. dal vítězný gól Petráš 1:2. Admira musela otevřít trochu vrátka a toho hosté využili. V 73. min. dal na 1:3 Chudý , v 78. min. na 1:4 Vavruša a v 83. min. stanovil skóre zápasu 1:5  Kučera," hodnotí duel funcionáři Fryštáku na svém webu.

FK Admira Hulín
web Admiry Hulín: Nezbývá, než soupeři sportovně pogratulovat k jasnému vítězství a nás doufejme debakl vrátí ,, z hrušky na zem' a náprava nás čeká již v sobotu, kdy v dalším těžkém zápase nastoupíme ve Veselé.

FC Fryšták
web FC Fryšták: Po vyrovnané první půli jsme ve druhém poločasu domácí celek přehráli a vezeme domů vysokou výhru.

V. Černocký [-] (26. D. Vajda [-] ) - L. Čevora [-] (80. A. Absolon [-] ) , J. Barták [-] , M. Jurášek [-] , M. Zavadil [-] - J. Kubo [-] , Z. Prokop [-] - I. Csomor [-] (77. S. Mrhálek [-] ) , P. Motal [-] , A. Tabara [-] (72. O. Hlaváč [-] ) , M. Karamon [-] (46. J. Miklík [-] )