21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

--

Soupeři si bod rozdělili

12

Bolatice sice vedly, ale Ludgeřovicím se podářilo skóre otočit. Poslední slovo měly opět Bolatice.

Nedělní střetnutí mezi Bolaticemi a Ludgeřovicemi nabídlo velmi zajímavou podívanou. V samém úvodu zahrozil hostující Bělan. Poté pálili jako u Verdunu borci v domácích dresech, jenže Monsberger, Ballarin, Šamárek anebo Buchvaldek ukázali poněkud vychýlenou mušku. Festival zahozených šancí poté obohatily příspěvky ludgeřovického dua Mudroch – Mikulík. Nerozhodný stav ale vydržel pouze do 23. minuty, kdy Kotík s Ballarinem vyslali do slibné příležitosti Buchvaldka a ten zúročil letité zkušenosti – 1:0. Hosté kontrovali deset minut před přestávkou. Po centru Mikulíka Bolaticím nesklapla ofsajdová past a Nagy zblízka nezaváhal – 1:1. Druhé dějství sice otevřel pohotový volej Buchvaldka, jenže poté udeřilo na odvrácené straně fotbalové šachovnice. Polášek zatáhl balon po křídle, aby ho poté předal Mikulíkovi, který si sice vylámal zuby na brankáři Kramářovi, ale od dobíhajícího Bělana se míč kuriózně odrazil do sítě – 1:2. Domácí samozřejmě dupli na plyn, což se jim vyplatilo. Střelu Monsbergera dokázal gólman Hájek vytěsnit nad horní tyčku. Následoval roh Ballarina, po němž Langer šikovně přehodil Hájka – 2:2. V závěrečné pětiminutovce dokonce Bolatice sahaly po dokonalém obratu. Nejprve své spoluhráče pořádně vystrašil Hájek, protože si jednoduchý centr Langera srazil na břevno. Hájek si rozhodně napravil reputaci po rohu Bočka a hlavičce Gaidy, když skvělým zákrokem uchoval rovnovážný stav.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Sledovali jsme dobrý fotbal. Je škoda, že jsme nevyhráli, ale remízu bych označil za docela spravedlivou. Ludgeřovice mají mladý a běhavý mančaft, který se navíc nebojí kombinovat. Hosté nám dělali problémy, přesto jsme v závěru mohli strhnout vítězství na svou stranu. V posledních pěti minutách jsme si vytvořili několik šancí, ale nepovedlo se nám rozhodnout.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Byl to kvalitní zápas. Trošku nás mohou mrzet neproměněné šance z úvodu utkání. Přesto jsme i za nepříznivého stavu zabojovali a dokázali jsme skóre otočit, když nám vyšel nástup do druhé půle. Kluky musím pochválit nejen za výsledek, ale také za předvedenou hru. Rád bych také zmínil trojici rozhodčích, kteří podali výborný výkon.“