24.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Chlebičov kradl v Ludgeřovicích

11

Chlebičov rozhodl zápas dvacet minut před koncem.

Fotbalisté Chlebičova vkročili do sobotního zápasu ve velkém stylu, když si hned na začátku vytvořili dvě slibné příležitosti. Nejprve oslovil Kužel krásným křížným pasem Metelku, který si míč šikovně zpracoval hrudí, ale poté vypálil nad břevno. O chvíli později odvrátili domácí zadáci roh Moši pouze ke Starému, jehož pokus zneškodnil gólman Hájek. To ovšem bylo z prvního poločasu všechno. Další zajímavé momenty přinesla až druhá půle. Nerozhodný stav vydržel pouze do 52. minuty. Moša navedl balon z křídla doprostřed na Metelku, který ho chytře prostrčil na Tkadlečka a ten ve skluzu špičkou kopačky překonal Hájka – 0:1. Ludgeřovice však dokázaly záhy odpovědět, když se k nim dost přiklonilo štěstí. Polášek chtěl totiž centrovat, ale míč se nečekaně snesl do vzdálenějšího víka, takže brankář Josefus nestačil zareagovat – 1:1. Po asistenci Metelky pak selhal Moša, který si spravil náladu v 70. minutě. Moša převzal balon od Starého, aby následně našel uvnitř šestnáctky čerstvého Boháče, který se odpoutal od Kolenka a hlavou neomylně zavěsil – 1:2. Hosté poté mohli několikrát zvýraznit svůj náskok, jenže umírali na krásu. Hezkou kombinaci Boháče, Metelky a Kužela narušil výborný zákrok obránce, šanci Boháče překazil mávaný ofsajd, Matyášek špatně vyřešil nadějné přečíslení a ránu Kužela výborně zlikvidoval Hájek.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Hráli jsme špatně, když jsme si za celý zápas nevytvořili pořádnou šanci. Vůbec jsme nedokázali dát balon do šestnáctky. I ten náš gól byl úplně náhodný. Chlebičov sice taky moc nehrozil, ale zkušeně držel míč na svých kopačkách a my jsme byli příliš bojácní. Hosté vyhráli zaslouženě, když jednoznačně potvrdil, že má kvalitní mančaft.“

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Zvítězili jsme naprosto zaslouženě. Kdybychom v úvodních deseti minutách proměnili dvě velké šance, tak by asi bylo rozhodnuto. Poté se to trošku vyrovnalo, když se hrálo hlavně mezi šestnáctkami. Po přestávce jsme chtěli zvýšit aktivitu, což se nám podařilo. Skoro po celé utkání jsme byli lepším týmem, kvalitně jsme kombinovali, takže si spravedlivě odvážíme tři body.“

T. Hájek [-] - M. Vojtek [-] , J. Mudroch [-] , M. Postředník [-] (73. D. Hurina [-] ) , V. Polášek [-] , J. Kolenko [-] , J. Němec [-] , D. Martiník [-] (58. D. Zbořil [-] ) , M. Pěntka [-] , R. Bělan [-] , D. Nagy [-]

C. Josefus [-] - M. Došla [-] , F. Linda [-] , J. Majewski [-] , M. Starý [-] - F. Metelka [-] , L. Kužel [-] , D. Moša [-] (73. M. Dzierža [-] ) , D. Matyášek [-] , T. Štefka [-] - J. Tkadleček [-] (67. T. Boháč [-] )

ŽK: 64. M. Pěntka - 34. D. Matyášek , 64. M. Starý .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: ČECHÁČEK Petr - DVOŘÁK Martin, ŠIMEČEK Michal.