18.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. C, 2018-2019

--

Lutyně otočila zápas

1

report...

O víkendu zavítal do Lutyně celek Václavovic. Domácí měli po předchozím neúspěšném víkendu hodně co napravovat a celek Václavovic měl být tou příležitosti. Chyba lávky. Ač stále ještě v neúplném složení, povinností byl plný bodový zisk. Jak už je u Lutyňáků na začátku utkání zvykem, pravidelně nabízí první šanci ke vstřelení gólu hostím. Stejně tak i v sobotním utkání. Naštěstí golman domácích zabránil pohromě. Pak už měli utkání ve své režii hráči Lutyně. Díky pozorné hře hostí v obranné fázi příležitosti ke skorování se rodily těžce. Jako poslední instance byl brankář hostí. Zhruba po 15. min, když zjistili hosté, že to domácím nejde, převzali iniciativu, přehrávali domácí a nakonec ve 23. minutě udeřili, stanovili stav utkání   na 0:1. Zaslouženě. Kontrolovali průběh hry, velice pozorně bránili a výráželi k rychlým brejkům. Ještě, že byli na štíru s koncovkou. Domácí se vlastně do konce poločasu protrapili. Do kabin odcházeli spokojenější hosté, vedli 1:0.

O přestávce zřejmě bylo v kabině domácích dusno. Do druhého poločasu nastoupil celek Lutyně beze změn, ale s rozdílným přístupem ke hře. Hru měli plně pod kontrolou, soupeř se soustředil jen na obranu, u půlici čáry nechali pouze jednoho útočníka. Václavovice byly pod velkým tlakem, přesto se občas díky náhodnému odkopu dostaly do brejku, či přečíslení. Bohudík pro domácí, nastalé možnosti řešili špatně. Hráči domácího družstva ani z těch nejvyloženějších příležitostí nebyli schopni překonat brankáře Václavovic. Ten, ač malý postavou, byl velký výkonem.  Domácí stupňovali tlak, vůbec nebránili, soustředili se pouze na možnost změny nepřiznivého stavu. Nakonec se přece jen štěstěna  k domácím obrátila čelem a  83. minutě  Petr Pěgřim z hranice velkého vápna přízemní střelou srovnal na 1:1. Domácí chtěli všechny body. Přišpendlili hosty v jejich pokutovém území a po závaru v 87. minutě hlavou z bezprostřední zdálenosti  vstřelil René Witásek vítězný gól, stanovil stav na 2:1 pro domácí. Lutyňáci se poté stáhli do obrany, soustředili se  jen na udržení výsledku. Hosté se k přímému ohrožení branky domácích již nedostali.

Celek Václavovic předvedl velice dobrý výkon v obranné fázi podpořený golmanem. Dlouho drželi pro ně příznivý výsledek. Enormnímu tlaku domácích v poslední čtvrthodině však neodolali. I přes porážku za předvedný výkon zaslouží uznání. Uznání zaslouží i domácí družstvo. I když v prvním poločase předvedlo  nevýrazný výkon se spoustou individuálních chyb a  minimálním nasazením, ve druhém poločase je třeba ocenit morálně-volní vlastnosti  a vnitřní sílu celého družstva. I když se jim nedařilo, nakonec kýžené body přece jen zůstaly doma.