Velká Bíteš doma padla

14

Penalta rozhodla duel ve Velké Bíteši. Tři body slaví překvapivě hosté.

V prvním poločase bez branek

Domácí hráči se nemohli dostat do obvyklého tempa a jejich akce se až příliš často končily nepřesnou přihrávkou. Přesto si Velká Bíteš v první dvacetiminutovce vypracovala dvě zajímavé příležitosti. V akrobatické pozici ale nejprve neuspěl v 8. minutě Kuldan a Pořízka zase v 19. minutě vychytal hostující brankář Kubát. Po necelé půlhodině hry se začali osmělovat i hosté. Předzvěstí jejich snahy byly dvě střely zdálky, skutečným ohrožením branky se stal ale až trestný kop Darkeha, který ale Pelán efektní robinzonádou k tyči vyrazil.

Hosté po přestávce rozhodli

Po změně očekávaný tlak domácích nepřišel. Hráči se s každou další minutou čím dál více trápili a nemohli najít klíč k odemknutí pozorné obrany hostujícího týmu. Havlíčkův Brod soustředěně bránil a z obranného bloku vyrážel do nebezpečných protiútoků. V 59. minutě Darkeh v pokutovém území přepadl přes nohu Kuldana a rozhodčí Kulička nařídil pokutový kop. Ten sám postižený bezpečně proměnil – 0:1. Inkasovaná branka domácími hráči ještě více otřásla a jejich úsilí postupně přecházelo do křeče. Za celou druhou půli si nedokázali připravit ani jednu vyloženou šanci, která by mohla vést k vyrovnání. A tak už hosty ani nemuselo mrzet, že Darkeh v úplně poslední minutě utkání z dalšího trestného kopu trefil jen břevno.

Velká Bíteš jede v dalším kole do Brna k souboji se Zbrojovkou. Havlíčkův Brod hostí Start.

FC PBS Velká Bíteš
Marek Zúbek (trenér): Hosté vyhráli zaslouženě. Předváděli nátlakový fotbal a dělali nám tím velké problémy. Vůbec jsme se nedostali do šancí.

FC Slovan Havlíčkův Brod
Jiří Pabousek (trenér): Výborným napadáním jsme domácí nepustili do kombinace. Konečně jsme se vyvarovali chyb a hráli jsme koncentrovaně.

M. Pelán [-] - M. Hošek [-] , F. Kuldan [-] , L. Kerber [-] , D. Bartoš [-] - M. Zúbek [-] (84. T. Sodomka [-] ) , J. Sznapka [-] (72. M. Mikeš [-] ) , A. Merdita [-] , P. Loup [-] (63. M. Špánek [-] ) - R. Novotný [-] , D. Pořízek [-]

J. Kubát [-] - L. Peřina [-] , O. Štědrý [-] , -. Kouya [-] , M. Němec [-] (90. D. Henek [-] ) , K. Svoboda [-] , R. Darkeh [-] , D. Fikar [-] , M. Cakl [-] , J. Pabousek [-] , K. Pazderka [-] (73. T. Karlík [-] )

ŽK: 52. D. Bartoš , 65. M. Zúbek - 8. O. Štědrý , 81. -. Kouya .
Hráči zápasu: R. Darkeh , D. Fikar .
Počet diváků: 315. Rozhodčí: KULIČKA Radek - HEGER Michal, KOUŘÍLEK Martin.