7.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

Šefčík trefil Hošticím tři body a nováček zůstává třetí

41. D. Šefčík (p.) , 60. D. Šefčík , 62. P. Rejšek - 87. J. Pešl (p.)
25

Velmi dobrý vstup do sezóny zažívají Hoštice, které po šesti zápasech zůstávají na třetím místě. Proti Stachám si Hoštice doma došly již pro čtvrtou výhru.

Šefčík udeřil před přestávkou

Stachy přijely do Hoštic s respektem, protože domácí doma ještě neprohráli. Nicméně v prvním poločase utkání moc fotbalové krásy nepřineslo. Ve 30. minutě Šefčík trestuhodně minul prázdnou brány ze čtyř metrů. Ve 41. minutě byl u akce opět D. Šefčík a byl hostujícím hráčem sražen k zemi, rozhodčí Ovčáček nařídil pokutový kop, který sám faulovaný hráč proměnil – 1:0.

Hostující Pešl jen kosmeticky upravil

Druhý poločas už byl pohlednější z obou stran. V 60. minutě si Šefčík všiml vyběhnutého Šebánka a poslal mu do brány „dárek“ – 2:0. V 62. minutě napřáhl P. Rejšek a bylo rozhodnuto – 3:0. Hosté v závěru kosmeticky upravili z pokutového kopu, který proměnil J. Pešl – 3:1.

TJ Sokol Střelské Hoštice
Petr Janoch, vedoucí mužstva: Kdo přijel do Hoštic na kopanou, tak si ji v prvním poločase užil. Obě mužstva míč spíše odkopávala, než hrála fotbal. Přesto jsme si vytvořili vyloženou brankovou příležitost, kdy Šefčík ve 30. minutě z malého vápna přestřelil prázdnou bránu. Svoje zaváhání následně napravil a z penalty za vlastní sražení nás dostal do vedení. Ve druhé půli se hra zlepšila. Výsledkem byla druhá branka Šefčíka, který mazácky přehodil vyběhnutého brankáře. Hned za dvě minuty se trefil krásně Rejšek a bylo rozhodnuto. Další příležitosti jsme nevyužili, a tak měli poslední slovo hosté, kteří korigovali výsledek tři minuty před koncem z penalty.

T. Vlk [-] - K. Kohout [-] , J. Strnad [-] , J. Šíp [-] , P. Málek [-] (75. D. Hládeček [-] ) , M. Kokrda [-] - V. Dohonyi [-] , P. Lemberger [-] - M. Červený [-] - P. Rejšek [-] (82. M. Šilhan [-] ) , D. Šefčík [-]