4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

Zbořil skolil čtyřmi góly Starou Bělou

18. D. Zbořil , 36. D. Zbořil , 44. D. Zbořil , 52. D. Zbořil - 68. D. Kožík (p.)
21

Hosté se dostali ke slovu až za stavu 4:0.

Víkendové střetnutí mezi Ludgeřovicemi a Starou Bělou se změnilo v galapředstavení domácího bombera Zbořila, který se hned čtyřikrát zapsal do listiny střelců. Rychlonohý útočník započal svou kanonádu v 18. minutě, když si naběhl na dalekonosný pas Mudrocha a sólový nájezd vyšperkoval chytrým dloubáčkem – 1:0. Ke druhému gólu Zbořilovi výrazně pomohl Berger, protože mu adresoval výbornou zpětnou přihrávku a Zbořil poslal míč k bližší tyči – 2:0. Pár vteřin před přestávkou uvolnil Zbořila chytrou kolmicí Adamík a ludgeřovický forvard zkompletoval čistý hattrick – 3:0. Stará Bělá se osmělila v úvodu druhé půle, ale domácí družinu zachránilo dobře postavené břevno. V 52. minutě tedy znovu úřadoval Zbořil, který vnikl neohroženě do vápna a vměstnal balon nekompromisně pod víko – 4:0. Hosté si mírně vylepšili náladu v 68. minutě. Postředník se dopustil penaltového faulu a Kožík z pokutového kopu korigoval na 4:1. Ludgeřovice pak mohly několikrát zatlouct pátý hřebíček do ostravské rakve, jenže hlavičku Pěntka výborně vyškrábl brankář Rylko a v samém závěru zavraždil Pěntka další tutovku, když po asistenci Zbořila z pětky zamířil vedle tyče.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic:: „Sice jsme nepodali nijak excelentní výkon, ale na slabého soupeře nám to stačilo. Zatímco my jsme mohli vstřelit mnohem více gólů, Starou Bělou jsme skoro k ničemu nepustili. Jsem rád, že to z naší strany nebylo tak mrtvé jako předtím na Hradci. Konečně jsme se dostávali do šancí a čtyři z nich jsme proměnili. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě.“

FK Stará Bělá
Petr Sviták - vedoucí týmu: Domácí byli lepší ve všech směrech, my jsme byli nedůrazní, špatně jsme si přihrávali. V první půli jsme měli jen dvě pološance, které brankou neskončily. Jediný, kdo snese přísnější měřítko je náš brankář, který toho hodně pochytal, a starší kluci ho v tom hodně nechali. Jde vidět, že si naši dorostenci na dospělácký fotbal musí zvyknout. Domácí vyhráli zaslouženě a já jím k výhře gratuluji.

T. Hájek [-] (65. L. Chvěja [-] ) - D. Mikoláš [-] (76. D. Havlík [-] ) , P. Berger [-] (52. D. Hurina [-] ) , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] , J. Kolenko [-] , J. Mudroch [-] , J. Adámek [-] (82. V. Šafarčík [-] ) , D. Zbořil [-] , V. Polášek [-] , M. Postředník [-]

S. Rylko [-] - O. Malík [-] , J. Kačer [-] , D. Bereznanin [-] , A. Akritidis [-] - J. Vidiševský [-] (84. J. Hradil [-] ) , A. Akritidis [-] , M. Rusinko [-] (53. M. Kulaviak [-] ) , O. Kunz [-] (72. M. Machatý [-] ) , P. Firášek [-] (79. M. Ptáček [-] ) - D. Kožík [-] -

ŽK: 30. D. Mikoláš - 81. A. Akritidis .
Počet diváků: 189. Rozhodčí: ŠUJAN Stanislav - CHLEBOVSKÝ Bohumír, PÍSEČNÝ Lukáš.