9.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2015-2016

Prachatice prohrály i na Hluboké a jsou jediným týmem bez výhry

33. J. Kurali , 38. T. Antoš - 74. K. Jonáš (vl.)
0

I přes zlepšené výkony Psi Prachatice body nepřipisují. A co je nejhorší, tak fakt, že zbytek pole uniká a mladý tým ztrácí čím dál více. Hluboká i přes horší výkon dokráčela ke třem bodům a patří ji čtvrtémísto v tabulce.

Domácí Hluboká má v posledních týdnech výkony jak na houpačce. Výhra doma proti Jankovu jasně ukázala, že síla týmu z podzámčí značí velkou kvalitu, avšak následující nemastný neslaný výkon na hřišti outsaidera Dražic schodil hráčům hřebínek.

V rámci devátého kola přijel na Hlubokou mladý tým Prachatic, který se výkony zvedá, ale body přichází velmi zřídka. „Myslím si, že postavení v tabulce rozhodně neodpovídá výkonu Prachatic,“ pochválil soupeře střelec branky Tomáš Antoš. Podobnými superlativy se minulý týden prezentoval i Jiří Hrbáč z Rudolfova, jenž ocenil výkon Prachatic a i z jeho úst zaznělo, že poslední tým tabulky nemusí házet flintu do žita, jelikož hra značí určitou kvalitu.

Do utkání lépe vykročili favorizovaní domácí, kteří se chopili iniciativy a drželi míč více na svých kopačkách a navíc hosty k ničemu závažnějšímu nepouštěli. Ovšem od dokonalosti měla hra Hluboké daleko a hodně zkažených přihrávek hatilo snahu o šance. Proto se první půl hodinu většina diváků musela nudit. Fotbal nepřipomínal souboj nejvyšší krajské soutěže. Zlom přišel ve 33.minutě, kdy Kurali zužitkoval gólovou přihrávku od spoluhráče a poslal svůj tým do vedení. Jednalo se o první větší šanci a hned se stala gólovou.

O chvíli později vedla Hluboká už o dvě branky. Specialista na střely z dálky Tomáš Antoš vypálil a míč krásně zapadl do sítě. Trenér Pavel Babka (Prachatice) chtěl udělat ještě před poločasem nějakou změnu a oživit tak hru svého týmu. Stáhl Ondřeje Kochmu a do hry poslal Radima Košíka, staronového muže v prachatickém dresu.

Do druhého poločasu nastoupily Prachatice s touhou udělat něco s nepříznivým stavem a odjet domu alespoň s bodem. Ovšem pokud tým hraje jen mezi vápny, pak se vyhrát nedá. Hluboká pozorně bránila a hosté neměli sílu, ani kvalitu se dostat do zápasu. To se jim povedlo paradoxně po vlastenci Jonáše, jenž se špatně zorientoval po rohovém kopu a překvapil tak Brašničku v bráně.

To je ale vše co se druhou půlku událo.

Hluboká tak vyhrála po velmi nepřesvědčivém výkonu 2:1 a posunula se na čtvrtou příčku v tabulce krajského přeboru. Prachatice jsou stále poslední a po devíti kolech jediný tým, kterému se nepovedlo ještě vyhrát. Pokud se svěřenci trenéra Babky nezmátoří v dalších kolech, pak budou mít velmi náročné jaro a může se dokonce stát, že druhou polovinu soutěže odehrají s nálepkou sestupujícího týmu.

Prachatice další kolo přivítají doma Planou a rozhodně se o výhru budou chtít poprat. Hluboká jede na hřiště Olešníku.

TJ Hluboká nad Vltavou
Tomáš Antoš (Hluboká): Zápas jsme začali nervózně a tak do 30. minuty byla naše hra plná nepřesností. Poté se nám podařilo vstřelit dva góly a do konce prvního poločasu jsme byli lepším týmem. Druhý poločas byl z naší strany velmi špatný, ale díkybohu jsme dokázali získat tři důležité body. Myslím si, že postavení v tabulce rozhodně neodpovídá výkonu Prachatic.

FK Tatran Prachatice
Radim Košík (Prachatice): Nevstoupili jsme do zápasu vůbec špatně a v prvním poločase jsme horším týmem nebyli. Bohužel jsme soupeře dostali do hry vlastními chybami, které pramení z naší nezkušenosti. Máme opravdu mladý tým, který se potřebuje zapracovat, teď se však nacházíme dole a v dalších zápasech musíme zabrat, abychom zůstali ve hře.

D. Brašnička [-] - K. Štabrňák [-] , K. Jonáš [-] , J. Čermín [-] , T. Antoš [-] - O. Němec [-] , R. Horejš [-] , S. Legdan [-] , A. Dalipi [-] (70. D. Ambrož [-] ) - T. Adam [-] , J. Kurali [-] (65. L. Valenta [-] )

J. Hopfinger [-] - M. Babka [-] , V. Janoušek [-] (55. J. Tesárek [-] ) , M. Juroš [-] , O. Kochma [-] - P. Miesbauer [-] , J. Šandera [-] (35. A. Kadlec [-] ) , P. Škopek [-] , R. Kralik [-] - T. Ryšánek [-] , J. Málek [-]

ŽK: 57. A. Dalipi - 76. J. Tesárek , 79. R. Kralik .
Místo: Hluboká. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Matyš Jakub - Klátil, Koranda.