11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

Horní Planá dorazila jen v deseti, ale domácí se přesto nadřeli...

0

Dynamo přivítalo v lipenském derby zápase na domácím hřišti hráče hornoplánské Smrčiny. Hosté sice k utkání přicestovali v deseti, ale přesto domácím byli rovnocenným soupeřem. Domácím skutečně nedali nic zadarmo a dokázali být i velmi nebezpeční. Smrčina po utkání v Brodě padla na poslední pozici.

Domácí udeřili ze vzduchu

Hned první minuty ukázaly, že jednoduché utkání domácí nečeká. Hosté z Horní Plané rozhodně do zápasu nevstoupili odevzdaně a do Vyšebrodských se pořádně zakousli. Dynamo sice drželo častěji míč na svých kopačkách, ale bez kýženého efektu. Nakonec to byli právě Hornoplánští, kteří šli do vedení. Adam Kvasnička se při brejku výborně zbavil dvou domácích obránců a s přehledem zakončil k zadní tyči Mayrovy branky – 0:1. Ledová sprcha pro profesorsky hrající domácí ale probuzení nepřinesla. Nadále se pouštěli do jalových kombinací, chyběl jim pohyb. A tak hosté hrající v kompaktním bloku neměli s jejich ataky téměř žádný problém. Domácí měli výškovou převahu a tak mohli poměrně snadno hrozit ze standardek. A díky nim také dokázali výsledek otočit. A to téměř po stejných situacích, kdy po centru z pravé strany hlavičkovali na zadní tyči. Ve 22. minutě to byl Jirkal a dvě minuty před odchodem do šaten Pomije. Za zmínku ještě stojí šance ze 30. minuty, kdy Gondek nastřelil po rychlé akci tyč hostující svatyně a následnou dorážkou z malého vápna přestřelil Krauskopf. Vyšší Brod dohrával poločas jen o devíti, když se zranil Švábirt, v té době hosté podruhé inkasovali.

Hosté bojovali, ale nestačili to

Švábirt se dal pro druhou půli do kupy, nenechal spoluhráče ve štychu a se sebezapřením utkání dohrál. Horní Planá si dokonce dokázala vytvářet šance, ale kýženého srovnání stavu se nedočkala. V druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, srdnatě bojující hosté příliš domácí do ničeho nepouštěli a naopak byli schopni z kontrů zahrozit. Změna přišla až v poslední čtvrthodině, kdy domácí začali byli více v pohybu a zrychlili hru, z čehož nakonec rezultovala potvrzující branka. Mladý Rohlík uniknul po Prochaskově přihrávce po pravé straně, ve vápně si výborně poradil s hostujícím obráncem a našel před brankou osamoceného Krauskopfa, jenž měl tak snadnou úlohu a vsítil třetí domácí branku.

FK Dynamo Vyšší Brod
Jan Straka (trenér): „Jediné pozitivum tohoto zápasu je výsledek, jinak absolutně nic. Nejprve bych chtěl smeknout před hosty, i když přijeli v oslabení a nejsou zrovna v růžové situaci, rozhodně nepůsobili nijak odevzdaně. Naopak makali od první minuty až do konce! Náš výkon byl naopak bezkrevný, hra statická a plná nepřesností. Vůbec jsme neplnili to, co jsme si řekli, a mohli jsme za to pykat. I když jsme si o půli v kabině vše vyříkali a chtěli jsme začít odznova, nic se nezměnilo. Zápas jsme dohráli stejně hloupě, jak jsme jej začali. Individuálně nikdo nevyčníval, do jednoho jsme zapadli do šedého průměru našeho celkového výkonu. Příští týden nás čeká další velmi důležitý zápas ve Zlivi, k tomu musíme přistoupit úplně jinak, jestli chceme pomýšlet na dobrý výsledek.“

TJ Smrčina Horní Planá
Karel Souček (trenér): Že nás bylo deset? Nevím, čím to je, nevím. Přestali chodit, nechce se jim hrát. Odjeli jsme se sestavou, ve které jsme měli prakticky dva skoro žáky, kteří z této kategorie teď vyšli. Ale musím všechny pochválit, jak statečně jsme bojovali, myslím, že Vyšší Brod se na svou výhru opravdu hodně natrápil. Myslím si, že jsme hráli dobře. A chvílemi jsme byli i lepší, na to, že jsme byli v deseti, to bylo dobré. Nemáme se co se týče výkonu za co stydět. Před kluky můžu jen smeknout, remízu si i zasloužili, ale bohužel nám trocha štěstí chyběla. Všichni bojovali, nechali na hřišti duši a tak by to mělo vypadat. Kdybychom byli kompletní, tak tam určitě neprohrajeme...

L. Mayr [-] - P. Prochaska [-] , V. Pomije [-] , F. Klíma [-] , T. Dibďák [-] - R. Bäuml [-] (63. J. Rohlík [-] ) , A. Jirkal [-] , F. Kročák [-] , K. Krauskopf [-] , L. Rapčan [-] - J. Gondek [-]

M. Truhlář [-] - J. Foltýn [-] , J. Boháč [-] , A. Kvasnička [-] , T. Komžák [-] - V. Ryneš ml. [-] , A. Kvasnička [-] , M. Bednář [-] , J. Oškrda [-] - F. Švábirt [-]

ŽK: 71. A. Jirkal - 30. F. Švábirt , 71. J. Oškrda .
Hráči zápasu: V. Pomije - A. Kvasnička .
Místo: Vyšší Brod. Počet diváků: 110. Rozhodčí: Šťastný Petr - Marek, Juhaňák.