2.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2020-2021

--

Dražejov po debaklu v poháru si vyšlápl na Volyni

29. V. Šrámek , 50. M. Bračok , 61. P. Poláček , 68. T. Hrčka - 37. R. Slavík , 57. F. Dlouhý (p.)
24

V týdnu Dražejovští v kombinované sestavě áčka, béčka a dorostu dostali v poháru od Blatné sedmičku. V mistrovské I.B třídě si však dokázali poradit s Volyní a slaví první tři body.

Bračok se prosadil střelou z dálky

Vzájemná utkání těchto týmů často bývají emotivní a nebylo tomu jinak ani tentokrát. O první branku se postarali domácí. Ve 29. minutě Dražejovští rozehráli nakrátko rohový kop a na konci stál Václav Šrámek – 1:0. Volyně za osm minut dokázala vyrovnat po rychlé akci Slavíkem.

Hned v 50. minutě si domácí vzali vedení zpět. Bračok z dálky napřáhl a míč skončil v síti. V 57. minutě ve vápně zahrál jeden z domácích hráčů, nařízenou penaldu proměnil František Dlouhý. V 61. minutě vystřelil Bračok, jeho střelu Mráz ještě vyrazil, ale na dorážku Poláčka byl krátký – 3:2. V 68. minutě potvrdil převahu domácích Tomáš Hrčka – 4:2.

TJ Dražejov
Pavel Poláček, hráč: Opět vyhecované utkání. Vedení jsme se ujali po nakrátko rozehraném rohu a v přihrávce „do ohně“ uklízel Šrámek. Hosté odpověděli po brejku Slavíkem. Po poločase z dálky přesně mířil k tyči z dálky Bračok a my si vzali vedení zpět. Hosté opět srovnali z penalty po ruce ve vápně. Zápas se zlomil až v 60. minutě, kdy střelu Bračoka dorazil Poláček. Vedení o dvě branky pojistil Hrčka o 10 minut později a my už jsme v klidu dohrávali zápas a udrželi první tři body doma. Za nás dobře zahrál Bračok, který byl u všech našich branek, za hosty zahrál dobře Slavík.

SK Slavoj Volyně
Jiří Raba, vedoucí mužstva: Od začátku zápasu jsme bohužel tahali za kratší konec. Domácí měli větší chuť do zápasu a odhodlání utkání zvládnout. My jsme sice dvakrát skóre dorovnali, ale není potřeba si něco nalhávat, domácí chtěli utkání zvládnout více než my. Musíme se zlepšit v mnoha činnostech, pokud chceme pomýšlet na bodový zisk příští víkend. Hlavně potřebujeme změnit nastavení v hlavách hráčů a probudit v nich touhu vyhrávat a nechat na hřišti vše, co je potřeba.