1.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

V úvodním souboji soutěže se body dělily

0

První zápas nové sezóny 1.A třídy vítěze po devadesáti minutách neměl. Skóre se postupně přelévalo z jedné strany na druhou, ovšem jak první, tak druhý poločas byl remízový a o výhře hostů tak musely rozhodnout pokutové kopy.

Oba celky skončily v minulém ročníku na sedmé a osmé příčce, dal se tedy očekávat vyrovnaný souboj. Úmorné vedro tomu tak i chtělo, že v první půli se oba mančafty velmi pozvolna dostávaly do tempa, domácí hrozili hlavně ze standardních situací, ale často chyběla dobře provedená finální část. Přesně po půl hodině hry ovšem domácí fanoušci mohli dnes poprvé začít zvedat ruce nad hlavy. První rána kapitána totiž byla gólová. Jiří Benedikt natáhl ke střele ze střední vzdálenosti, která navíc byla umístěná přesně k tyči a rozvlnila tak síť. Hosty tento moment nakopl a do deseti minut stihli vyrovnat. Petr Pikl zatáhl kulatý nesmysl do pokutového území, našel na malém vápně na zadní tyči naběhnutého Pavla Chvala, jenž s Žichovicemi srovnal krok. Asistent se vzápětí mohl proměnit ve střelce, jenže jeho rána z dálky byla ztečováná na brankovou konstrukci, konkrétně do spojnice. Sudí Kafka k úvodním pětačtyřiceti minutám nic nastavil, hráči a fanoušci se tak mohli jít schovat před pálícím sluncem.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji hráči Újezda a brzy se dočkali otočení vývoje utkání. Petr Pikl se prokličkoval na malé vápno, odkud na druhé tyči našel Františka Opavu, gólmana, jenž tou dobou vystřídal o přestávce do útoku a který se dokázal zapsat mezi střelce. Jenže Žichovice se zlomit nenechaly a po pěti minutách kontrovaly. Radim Šiška se trhl do samostatného úniku, ve kterém si poradil i s Čepelákem a začínalo se opět od nuly. Domácí byli při chutí a za chvilku opět strhli vedení na svou stranu. Marek Špírek uspěl individuální akcí, po které se prosadil z úhlu umístěným pokusem na vzdálenější tyč. Ovšem drama nekončilo. Jen co hosté rozehráli, zaběhl si za obranu dnes již dvojnásobný asistent Petr Pikl a z první přeloboval vyběhnuvšího Landu. A protože se již do závěrečného hvizdu žádnému z aktérů skórem pohnout nepdoařilo, musely vše rozseknout penalty.

Zajímavý duel tak doputoval k penaltovému rozstřelu, který pro sebe uzmuli hosté. Ti se totiž ani jednou nemýlili, zatímco domácí selhali hned dvakrát a museli se tak po velmi zajímavém průběhu utkání nakonec před svým soupeřem sklonit.

TJ Žichovice
Šiška Radim (TJ Žichovice): „Hrozili jsme po standardních situacích, ovšem finálními přihrávkami jsme spoustu nadějných příležitostí zkazili. Měli jsme vyhrát, měli jsme převahu, otočili jsme z 1:2 na 3:2, soupeř rezignoval a následně vyrovnal po naší individuální chybě, kterých jsme dnes udělali více než dost a to nás stálo body.“

TJ Chodský Újezd
Pikl Petr (TJ Chodský Újezd): „Domácí byli velmi těžkým soupeřem. Tím dalším pro nás bylo dnes počasí. Dva body jsou pro nás dobré.“

J. Landa [-] - J. Frýzek [-] , M. Linhart [-] (67. J. Malý [-] ) , L. Mourek [-] (46. R. Beneš [-] ) , P. Bálek [-] - J. Bálek [-] , J. Beneš [-] (56. M. Špírek [-] ) , J. Benedikt [-] , P. Kuncl [-] , O. Musil [-] (83. J. Šimáček [-] ) - R. Šiška [-]

J. Čepelák [-] - M. Beneš [-] , P. Opava [-] , L. Pikl st. [-] , T. Vejvoda [-] - L. Jílovec [-] (15. P. Tomek [-] ) , P. Pikl [-] , J. Pikl [-] , L. Pikl ml. [-] - P. Chval [-] , J. Pešta [-] (46. F. Opava [-] ) -

ŽK: 70. P. Bálek - 56. P. Opava .
Hráči zápasu: J. Benedikt - P. Pikl .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: KAFKA Václav - DOKSANSKÝ Tomáš, LIŠKUTÍN Antonín.