8.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2020-2021

--

--

Luby podruhé vyhrály na hřišti soupeře a odrazily se ode dna

16

Telovýchovná jednota Start Luby, která ještě před dvěma lety hrála Krajský přebor, v této sezóně výsledkově tápe. První body získala překvapivě na hřišti Radnic a o další zabojovala opět na hřišti soupeře, v okresním derby v Sušici.

Luby po poločase vedly

První branka padla po rohovém kopu, kde v pokutovém území domácích proletěl míč na přední tyči a za hosty Vojtěch Koželuh do prázdné branky otevřel skóre.

Nejnebezpečnější střelu domácích vyslal v první půli levý bek Tomáš Marek, který se z rohu vápna pokoušel nachytat golmana křižným obstřelem. Chyběl však kousek. Stejně tak vždy chybělo trochu Miroslavu Vrhelovi, kterého pokaždé nachytala v milimetrovém ofsajdu přesná pomezní Aneta Hanzlíková.

Poločas toho moc zajímavého nepřinesl. Byl to boj se spoustou faulů, kterými hosté drželi svého soupeře od své branky.

Domácí srovnaly, ale Jerome vrátil hostům vedení

Do druhé půle vstoupili domácí dobře. Šanci měl hned zpočátku Martin Kramár, prázdnou bránu netrefil Ondřej Míčka, a tak se do toho musel opřít stoper Ondřej Skrbek. Ačkoliv na něm viseli tři obránci, tak dokázal hlavou uklidit centr Miroslava Vrhela a vyrovnal na 1:1. Domácí byli v euforii a mohli jít do vedení, hlavičce Štěpána Krůse chybělo pár centimetrů.

Naopak hosté po jednom z brejků a důrazu Jeroma Colea, přinutili domácího beka k obrannému zákroku, který vedl k tečování střely/centru zmiňovaného lubského středopolaře. Závěrečný nápor hosté nepřipustili a z dalšího brejku propálil domácího brankáře v 87. minutě Jakub Jirotka, který tak pečetil výhru Startu 1:3.

TJ Sušice
Martin Kalný, člen týmu domácích: Náš tradiční soupeř přijel dnes do Sušice v bojovné náladě s tím, že jde hrát derby a že chce vyhrát za každou cenu. To se hostům dařilo od samého začátku a my jim dnes musíme pogratulovat k zaslouženému vítězství.