6.kolo, Středočeský | Nymburk | Okresní přebor , 2020-2021

--

Ani hattrick nestačil na vítězství

20. J. Najmon , 33. J. Najmon , 71. J. Najmon - 21. P. Bouška , 44. O. Jon , 73. M. Štrbík , 88. J. Sameš
2

Na hřišti lídra soutěže se střetly týmy Trnavanu Rožďalovice a Sokola Všejany. Zajímavé utkání, ve kterém padlo 7 branek a byl vstřelen hattrick, rozhodly až poslední minuty. Všechny body si odvezli hosté z Všejan a Rožďalovice tak letos poprvé prohrály.

Vedení ztratili hned dvakrát

Nadstandartní utkání okresního přeboru nepostrádalo skoro nic. V úvodu byli aktivnější spíše hráči Všejan, ale své šance nevyužili. Trest přišel ve 20. minutě, kdy se dostal dlouhý míč k Horovi, který nacentroval před bránu na Najmona a ten se hlavou nemýlil - 1:0

Z vedení se však domácí fotbalisté moc dlouho neradovali. O minutu později se dostal míč ve velkém vápně k Bouškovi, ten kličkou překonal brankáře a střelou k tyči vyrovnal - 1:1.

Ve 33. minutě hry po krásné průnikové přihrávce vběhl do velkého vápna Všejan domácí kanonýr Najmon, prostřelil brankáře hostí Berana a domácí opět vedli - 2:1.

Ovšem hosté ještě před odchodem do šaten dokázali vyrovnat. K přímému kopu z 20 metrů se postavili hostujiící Sameš a Jon. Druhý jmenovaný krásnou střelou přes zeď vymetl pavouky z pravého horního rohu - 2:2.

Rozhodl úplný závěr

Druhé dějství se neslo v podobném duchu, jako to první. Diváci mohli sledovat rychlou kombinační hru. Domácí nejprve nechali vyniknout hostujícího gólmana Berana, který nejprve chytil penaltu a následně i dorážku. I přesto se domácí hráči opět dostali do vedení. V 71. minutě dokončil svůj hattrick Najmon, který ukořistil míč po chybné rozehrávce Sameše a skóroval na 3:2

Rožďalovice ovšem vedení znovu dlouho neudržely. V 73. minutě se ve vápně domácích uvolnil Štrbík a střelou k tyči vyrovnal - 3:3

Zápas spěl ke konci a zasloužené remíze. Ovšem hosté předvedli po faulu na půlce hřiště rychlou rozehrávku po ose Nastoupil - Jon - Sameš. Poslední jmenovaný odčinil svůj podíl na gólu domácích. Postupoval zprava sám na brankáře Rožďalovic a chladnokrevně poslal tři body do Všejan - 3:4

FC Trnavan Rožďalovice
Jakub Valeš, trenér: "Ze zápasu musím říct, že jsem zklamaný. Myslím si, že jsme nebyli horší než soupeř, ale narazili jsme na velmi zkušené mužstvo, které mělo trošku víc štěstí než my a proto vyhráli. My jsme neproměnili penaltu za remízového stavu a na konci zápasu jsme po našem rohu nabídli úplně zbytečně brejk soupeři, který ho využil a poprvé za celý zápas šel v 89. minutě do vedení, které už udržel. Musíme se zlepšit v agresivitě a důrazu, protože ten měl soupeř lepší. Jsme moc hodní na hřišti a to je špatně, protože takhle nabídnout soupeři balon v 89. minutě, aby ho jen nakopl a šel sám na branku, nejde. Ale nic se neděje, jedeme dál a příští týden to musíme odčinit v Tatcích."

Sokol Všejany
Jan Truksa, trenér: "Poprvé od začátku sezóny jsem mohl postavit to nejsilnější, co máme momentálně k dispozici. Herně jsme navázali na minulý zápas v Kovanicích. Hrál se výborný fotbal z obou stran, prokázali jsme nejen herní, ale i mentální kvalitu, když jsme třikrát prohrávali a přesto jsme vždy vyrovnali. A nakonec si odvážíme všechny tři body. Naposledy jsme tu přišli o vítezství posledním rohem a vyrovnáním od brankáře, letos se historie neopakovala a my jsme remízový zápas strhli na svou stranu. Poděkování všem našim hráčům, doufám že zranění našeho kapitána Šáfra, který musel odstoupit nebude vážné. Už takhle máme zraněných víc než dost. Teď nás v týdnu čeká dohrávka, po které snad zamícháme pořadím na čele ještě více."

J. Špígl [-] - M. Paroulek [-] , T. Živnůstka [-] , T. Hoffmann [-] , M. Havránek [-] (46. M. Jeník [-] ) - L. Dont [-] , J. Chlomek [-] , P. Vlasák [-] (33. J. Beneš [-] ) , M. Veselý [-] - D. Hora [-] , J. Najmon [-]

P. Beran [-] - M. Šváb [-] (67. D. Říha [-] ) , M. Hanuš [-] , J. Sameš [-] , P. Bouška [-] , l. Nastoupil [-] , M. Štrbík [-] , T. Šáfr [-] (53. J. Říha [-] ) , O. Jon [-] , R. Budínský [-] , L. Hofírek [-]

ŽK: 47. T. Hoffmann , 60. M. Veselý , 77. L. Dont - 74. L. Hofírek .
Hráči zápasu: J. Najmon - P. Beran , J. Sameš .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Hlavička Pavel - BLÁHA Adam, FADRHONC Miroslav (N).