--

Jirny na půdě Převýšova jasně dominovaly

82. M. Parys (vl.) - 9. F. Škorvánek , 11. R. Bukač , 41. O. Kejha
0

Jako na houpačce se zatím pohybují výsledky Převýšova. Hned na úvod soutěže si snadno poradil se s Kolínem, kterému uštědřil pětigólový výprask. Poté přišla prohra se silným Žižkovem, na níž však navázali Převýšovští opět tříbodovým zápasem v rámci vloženého kola, kdy porazili rozjetý Písek. Jejich soupeř z Jirn měl vstup do soutěže zcela opačný. Nejprve dostal pořádně zavyučenou  od Táborska, od kterého musel snést hned šest branek. Nicméně ve druhém kole si Jirny spravily chuť, když porazily rozdílem třídy seskupivší Most. Pro oba celky se tedy jednalo o důležitý zápas ve fázi, kdy se pomalu ale jistě budou týmy zařazovat do určitých míst tabulky. A dole nechce zůstat nikdo

Rozhodnuto bylo už o poločase

Lepší vstup do utkání předváděli od prvních minut hosté. Přesto to byl Převýšov, kdo mohl jít jako první do vedení. Jeho povedená akce z deváté minuty sice dospěla i k zakončení, nicméně neúspěšnému. Potvrdit se tak mohlo známé pravidlo, nedáš? Dostaneš! V podstatě hned v následující akci se totiž podařilo Škorvánkovi utéci až do soupeřova vápna a zakončit přesně k tyči – 0:1. Pro domácí to nebyla dobrá zpráva, a aniž měli čas ji vstřebat, museli se vypořádat s další. Jen dvě minuty po první brance totiž přišla druhá. Na konci pohledné kombinace hostí se ocitl ve vápně Radek Bukač, kterému pak už nedělalo problém zakončit k tyči kolem vyběhnuvšího Stejskala – 0:2. Po jedenácti minutách hry tedy prohrávali domácí o dvě branky, což byl po zbývající minuty nepříjemný cejch, nicméně času bylo stále dost. Co je ale platné mít dostatek času, když se soupeři daří bez větších potíží ubránit veškeré vaše útočné snažení? Převýšov se i přes veškerou snahu nemohl stále dostat k slibnější příležitosti a naopak Jirny prostě měly svůj den. Čtyři minuty před přestávkou tak přišla pro domácí definitivní pohroma. Na rohový kop svého týmu si naskočil kapitán Kejha a hlavou nedal Stejskalovi šanci. Pečetil tak poločasové skóre na konečných 0:3.

Převýšovu to prostě nestřílelo, zastoupil jej tedy vlastencem Parys

Na příznivý stav skóre i nefungující hru se rozhodl domácí trenér zareagovat hned trojím střídáním, nicméně ani to nezměnilo na faktu, že Jirny byly v tomto zápase prostě lepší. Z mírné územní převahy dokázali hosté postupně vykřesat i první velkou příležitost druhého poločasu. Radim Nečas si zkušeně naběhl za obranu soupeře, kam směřovala přihrávka od jednoho z jeho spoluhráčů. Pozorný Stejskal však udržet pevné nervy a s jeho nepříliš razantním pokusem k tyči si včas poradil. Pro Jirny to byla v podstatě poslední velká šance v zápase, že by to ale znamenalo předání iniciativy domácím se říci zrovna nedá. Přesto se i oni dočkali své první velké šance v zápase. Labík se dostal k míči na úrovni malého vápna a měl dostatek času pořádně zamířit. V této fázi však zklamal a trestuhodně trefil pouze boční síť. Převýšov začal přece jen mírně vystrkovat růžky, čas na vstřelení potřebných gólu se ale už povážlivě zkrátil. Jediný, který se jim nakonec podařilo vsítit tak přišel až necelých deset minut před koncem utkání. A do statistik si jej nemůže připsat žádný z domácích střelců, jeho autorem se totiž stal díky nešťastné teči rány z levé strany hostující Parys1:3. Tím jmenovec Spartského prince uzavřel celkové skóre zápasu, jelikož po jeho smolné teči se už na trávníku nic významného neudálo. Převýšov tedy pokračuje v jízdě na horské dráze kdy střídá výhry s prohrami, Jirny podruhé za sebou zvítězily a v tabulce postupují pomalu, ale jistě vzhůru.