3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Stará Bělá rozhodla ve druhém poločase

16

Štěpánkovice podlehly doma o jednu branku Staré Bělé.

Štěpánkovice se v nedělním odpoledni musely sklonit před fotbalisty Staré Bělé. Domácí bohužel nezachytili nástup do zápasu, protože hned v 5. minutě umožnili skórovat Charvátovi – 0:1. Potom ovšem přitopili pod kotlem a opakovaně sahali po vyrovnání. V hlavní roli vystupoval Kožušník, který dvakrát pelášil na gólmana Preisnera, jenže ani v jednom případě neuspěl. Fanoušci Štěpánkovic pak zatleskali nepřesné levačce mladíčka Kolečkáře. Svěřenci trenéra Harazima se ovšem radovali až těsně před přestávkou. Na časomíře zrovna naskočila 43. minuta, když hrubě chyboval Preisner a Liška stál ve správný moment na správném místě – 1:1. Ve druhém poločase se domácí hněvali na rozhodčího Hrňu, neboť neposoudil zákrok na Kožušníka jako penaltový. O chvíli později tak zahřmělo na opačné straně. Autorem rozdílové trefy se stal hostující Sýkora – 1:2. V závěru se Štěpánkovice vybičovaly k zoufalému náporu. Remíza visela ve vzduchu po rohu Heidera, jenže hlavička Moslera prosvištěla kousek nad břevnem.

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Harazim, trenér Štěpánkovic: „Na svůj tým jsem pyšný. Kluci jeli na krev, takže na konci už toho měli plné zuby. Věděli jsme, že má Stará Bělá velkou sílu, takže jsme se zatáhli dozadu a čekali jsme na brejky. Tato taktika nám docela vycházela. Soupeř sice častěji držel balon, ale moc šancí si nevytvořil. Bodík jsme mohli získat.“

FK Stará Bělá
Marek Lišaník (trenér): Šlo poznat, že to bylo první kolo. Z naší strany to bylo pomalé, kombinace nám strašně vázla. Začali jsme dobře, kdy jsme hned v 5. minutě vstřelili branku. Pak jsme šli herně dolů a soupeř po naší chybě vyrovnal. Ve druhém poločase jsme je přitlačili. Vsítili jsme rozdílovou branku a mohli jsme přidat i další branky. Výkon nebyl sice dobrý, ale důležité jsou tři body.

M. Lukovics [-] - M. Liška [-] (86. T. Tomíček [-] ) , M. Samson [-] , D. Kožušník [-] , R. Krzisch [-] , T. Kolečkář [-] (64. J. Machala [-] ) , P. Grygarčík [-] , L. Kufka [-] (76. P. Benek [-] ) , D. Novák [-] , R. Heider [-] , D. Mosler [-]

T. Preisner [-] - J. Dziža [-] , J. Jurásek [-] (15. N. Sýkora [-] ) , D. Kožík [-] (59. J. Vidiševský [-] ) , M. Petrík [-] , M. Wendtner [-] , D. Charvát [-] , A. Lyčka [-] , D. Šebesta [-] (59. O. Malík [-] ) , A. Akritidis [-] , O. Pytlík [-]

ŽK: 26. D. Novák , 83. R. Heider .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: HRŇA Petr - KYSELÝ Jiří, HYKL Dominik.