--

--

Velmi zajimavý zápas se odehrál v Tasovicích

0

První jarní zápas se v Tasovicích vyvedl. Oba týmy vsadily na bojovnost a tak se hrál do poslední minuty zajímavý fotbal.

Domácí po úspěšném podzimu šli do zápasu v roli favorita. Tomu odpovídal úvod utkání, v první šanci orazítkoval míč z kopačky Kirchnera tyč. Hosté postupem času hru vyrovnali, z několika příležitostí ohrožovali tasovického gólmana, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Do konce poločasu se bojovalo víc ve středu pole, vzruchu před brankami bylo pramálo, částečně také vinou nepřesné kombinace obou družstev. Druhá půle patřila už zcela domácím, hosté se do žádné nebezpečné akce nedostali, naopak Tasovičtí si vytvořili dostatek šancí, jejich vítězství mohlo být pečetěno vyšším rozdílem. Vedoucího gólu dosáhli v 51. minutě, kdy si na centr Švarce naběhl Horáček a hlavou poslal míč do soupeřovy sítě. Dvě další šance neproměnil Paul. Nejprve jeho hlavička v 63. minutě těsně minula levou tyč, v 77. minutě se pak po přihrávce Kirschnera ocitl sám před brankářem, ale nepodařilo se mu jej prostřelit. Příležitost v 83. minutě už vedla k druhému gólu. Míč vybojoval Kirschner, nezištně přihrál střídajícímu Čermákovi a ten s přehledem skóroval. Zbytek střetnutí se dohrával, domácí fotbalisté si body za vítězství zcela zasloužili, což ocenilo i 230 přihlížejících diváků.

SK Bystřice nad Pernštejnem
Martin Maša - trenér: Bylo vidět, že ani jeden tým nebyl na trávu zvyklý. První půle byla na šance vyrovnaná, hlavně se bojovalo. Změnu ve skóre přinesla 51. minuta. Bystřice si nepohlídala centr a díky Horáčkovi inkasovala. Vytvořili jsme si pak uzemní převahu, tlačili, ale nedokázali jsme skórovat. Čistou gólovku jsme neměli, šlo hlavně o závary. Druhý gól jsme dostali z brejku. Od stavu 2:0 se domácí uklidnili, od vyšší porážky nás uchránil Němeček. Jinak si myslím, že šlo o remízový, soubojový zápas, plný nakopávaných míčů

TJ Sokol Tasovice
T. Šebela [-] - Z. Mička [-] , R. Švarc [-] (88. M. Šuráň [-] ) , L. Hrazdílek [-] , R. Lašák [-] - K. Veselý [-] (81. J. Čermák [-] ) , R. Hrobař [-] , P. Horáček [-] , M. Blahoudek [-] (85. M. Machač [-] ) - P. Kirschner [-] , M. Paul [-]

K. Němeček [-] - O. Vícha [-] - R. Sklenář [-] , F. Adamec [-] (18. D. Čech [-] ) - M. Šponar [-] , M. Malý [-] , P. Blaha [-] , M. Prášil [-] (85. T. Padrtka [-] ) , L. Zbytovský [-] , V. Mitáš [-] , J. Chocholáč [-]

Místo: Tráva. Počet diváků: 215. Rozhodčí: Hlubinka Jakub - KADLEC Václav, ČERNÝ Dalibor.