12.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Dobřany si připsaly další ztrátu

12

V Dobřanech byly k vidění pouze dva góly - na každé straně jeden - diváci tak viděli alespoň zajímavý penaltový rozstřel.

První půle skončila plichtou

„A“ tým Dobřan hostil Bolešiny a úkol zněl jasně: 3 body nesmí opustit město! Dobřany byly favoritem a vítězství potřebovaly jako sůl. Vždyť v posledních pěti utkáních porazily pouze Měcholupy, jinak to byly samé prohry a třeba v Klatovech vyložený debakl (8:2).

Bolešiny jsou na tom, co se formy týče, podobně. Posledních pět zápasů nebodovaly – až na jednu výjimku, a to senzační výhru proti Horažďovicím po pokutových kopech. Ovšem vyhrávat za tři body se jim letos skoro nedaří (po 90 minutách zvítězily pouze dvakrát) a už nějakou dobu se pohybují ve spodních patrech tabulky 1. B třídy B.

A Bolešiny opět ukázaly, že se dokážou proti silným soupeřům namotivovat. Už v 11. minutě totiž parádní návštěva v podobě 150 diváků spatřila první branku zápasu. A byl to bolešinský Radek Šindelář, komu se podařilo rozvlnit síť za zády Karla Kripnera. Hosté tak šli rázem do vedení.

To jim ovšem nevydrželo příliš dlouho, ve 37. minutě hry totiž srovnal svým druhým gólem v sezóně bývalý hráč Tatranu Třemošná Lukáš Radič.

Víc už se toho na zelené ploše z gólového hlediska neodehrálo, takže se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Další gól už fanoušci neviděli

Druhý poločas toho moc nenabídl. Branka žádná nepadla, tak alespoň hráči rozehráli takovou menší karetní partičku, během níž jen ve druhé části zápasu hlavní sudí Mudra rozdal 4 žluté kartónky. A šlo se na penalty.

Domácí v penaltách selhali

Penaltový rozstřel domácí fotbalisté vůbec nezvládli – nepodařilo se jim proměnit ani jeden pokutový kop – a tak si bod navíc odvezli bolešinští.

TJ Dobřany
K. Kripner [-] - L. Radič [-] , M. Opatrný [-] , J. Ebelender [-] , M. Gleissner [-] - M. Hohlberger [-] , D. Málek [-] (57. J. Rajt [-] ) , V. Bouček [-] (57. D. Mertl [-] ) , Š. Mertl [-] - P. Hejhal [-] (76. P. Brabec [-] ) , P. Trdlička [-] -

SK Bolešiny
V. Simbartl [-] - J. Pitel [-] , R. Šindelář [-] , T. Novák [-] (60. J. Pitel [-] ) , D. Kolář [-] , K. Šilhavý [-] , J. Pitel [-] , T. Stupka [-] , A. Martínek [-] (76. P. Bošek [-] ) , R. Farný [-] , Š. Bauer [-]

ŽK: 45. M. Gleissner , 55. Š. Mertl , 87. M. Opatrný - 64. J. Pitel , 73. A. Martínek .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: Mudra Zdeněk - HOMR Jindřich (N), TROJAN Vítězslav (N).