--

Zlínské béčko trápilo první Sigmu

46. J. Fiala , 90. Š. Langer (p.) - 60. Š. Chwaszcz
7

V zápase 28. kola mezi Olomouckým béčkem a juniorkou Zlína se čekal jednoznačný průběh s pohodlnou výhrou domácích. Nakonec byli domácí rádi, že celek ze spodních pater udolali a neztratili tak nic ze svého náskoku v čele tabulky.

První poločas překvapivě bez branek

Od úvodních minut se očekával tlak domácích a góly v síti hostí, které by domácí hráče uklidnili.

Naopak se první půle režírovala v mnoha nepřesnostech a moc fotbalového toho nepřinesla.

Snad jen domácí Langer vybočil ze stereotypu a z úhlu vyslal nakonec nepřesnou střelu.

Na druhé straně si hosté připsali také jeden sice nadějný, ale nijak zvlášť nebezpečný pokus.

Až těsně před půlí chtěli Sigmáci penaltu za ruku, nicméně nepískalo se.

První poločas nezáživného fotbalu tak gól nepřinesl a určitě spokojenější odcházeli do kabiny hosté, kteří drželi s favoritem krok.

Sigma dovedla utkání k vítěznému konci

Ihned po změně stran se Sigma bleskově dostala do vedení.

Přesný míč na přední tyč poslal Filip Uriča a Jan Fiala jej šikovně tečoval do sítě 1:0 ve 46. minutě.

Náskok však domácí drželi do 60. minuty. Do centru zleva se položil Šimon Chwaszcz a v pádu vyrovnal - 1:1.

Závěr utkání byl dramatický, domácí vrhli síly do útoku, ale penaltu si přáli také hosté, ovšem ani tentokrát rozhodčí Julínek nepískal.

Nakonec se duel rozhodl v samotném závěru. Po faulu na domácího Slavíčka přece jen došlo k pokutovému kopu, který chladnokrevně proměnil Štěpán Langer a vstřelil vítězný góĺ domácích na 2:1.

U skóre 2:1 ale nemuselo zůstat. V posledních vteřinách zápasu se totiž při tečované střele hostů ještě musel vytáhnout brankář Sigmy Jakub Trefil, který uhájil všechny body pro Olomouc.

SK Sigma Olomouc B
Augustin Chromý - trenér: Prohospodařili jsme první poločas. Se hrou jsem nebyl spokojený. Byly tam špatné náběhy, hráči nebyli tak aktivní, jak jsme od nich zvyklí. Možná se na nich projevil náročný program, kdy řada z nich cestovala s áčkem, někteří i hráli v první lize,

J. Trefil [-] - J. Šíp [-] (63. M. Galus [-] ) , H. Bukhal [-] (46. J. Fabiánek [-] ) , P. Zifčák [-] , J. David [-] , F. Uriča [-] (66. D. Grečmal [-] ) , J. Fiala [-] (74. M. Hadaš [-] ) , A. Bednár [-] , J. Sláma [-] , Š. Langer [-] , F. Slavíček [-]