14.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2021-2022

Koněšín nestačil doma na Vladislav

8

Fotbalisté Vladislavi splnili roli favorita a zvítězili v Koněšíně snadno 6:1

Hosté rozhodli již v první polovině

Tak nám to „jaro“ začalo stejně, jako před týdnem skončil podzim. Stejný soupeř, stejná herní i technická převaha Vladislavi a téměř stejný výsledek na ukazateli skóre. Hostům se podařilo otevřít účet už po pěti minutách, kdy se po nedůrazu domácí obrany ze skrumáže prosadil minule pikající kapitán Krátký – 0:1. V dalších třech následujících minutách měl Koněšín, jmenovitě Heralecký, tři dobré příležitosti ke srovnání, ale přesně tady se ukázal diametrální rozdíl mezi dnešními soupeři v zakončení. Koněšín se na jeden gól strašně nadře. Zato Vladislavi stačí jeden dlouhý výkop brankáře a rázem je to po Orálkově technické střele 0:2. Na to neměl Koněšín opět v poslepované sestavě sílu odpovědět a po čtvrt hodině hry tak bylo prakticky rozhodnuto. Vladislav hrála co potřebovala a další dva góly přidala těsně před přestávkou. Nejprve domácím nezafungovala ofsajdová past a Vyletěl dával do prázdné na 0:3, aby na poločasových 0:4 upravil - ani neví jak - v malém vápně se pohybující Krátký.

Hosté si výhru pohlídali

Po deseti minutách druhého dějství přidal pátou branku pěknou střelou za pomocí břevna Nevoral  a zápas se už prakticky jen v klidu dohrával. Oba soupeři si sice ještě vytvořili několik příležitostí, ale za domácí se čtvrt hodinky před koncem prosadil jen Heralecký, který si počkal na odražený míč a krásně napřáhl zpoza velkého vápna a brankář se jen ohlédl – 1:5 (alespoň čestný úspěch pro domácí)  a na straně druhé pak stanovil konečné skóre jednoznačného zápasu Paločko na 1:6

TJ Vladislav
Martének Aleš, hráč: Do utkání jsme dobře vstoupili, když jsme svoje první dvě šance proměnili , uklidnili se a bez problémů dovážíme tři body.