23.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Fotbalisté Lužce doma podlehli Velvarům, od kterých inkasovali pět branek

4

Lužec v minulém kole porazil v důležitém utkání Radonice. Sérii výher chtěl minimálně na dva zápasy prodloužit proti B-týmu Velvar. To se však nepovedlo. Velvarští i díky hattricku Jaroslava Kafky v Lužci s přehledem zvítězili.

Tři branky v lužecké síti

Utkání, které se hrálo za pěkného slunečného dne, začalo v poměrně poklidném tempu. Hru měli ale více pod kontrolou fotbalisté Velvar, kteří si vytvořili několik slibných příležitostí. Dlouho se jim však nedařila vstřelit úvodní branka zápasu.

Ve 26. minutě se hosté dočkali. Po centru Kršky otevřel skóre Jaroslav Kafka.

Vedoucí gól velvarské borce nakopl a o minutu později to bylo už 2:0. Tentokrát se po centru Leibla trefil hostující ostrostřelec Podivínský.

O šest minut později vstřelil Jaroslav Kafka svůj druhý gól v utkání a celkově třetí Velvar. Po dalším povedeném centru se hostující útočník, který se po zranění rozehrává v B-týmu, parádně trefil hlavou.

Po jednoznačné první půli tak Velvary vedly v Lužci 3:0.

Branka domácích a Kafkův hattrick

Do druhého poločasu provedli hosté nějaká střídání, a hra se tak poměrně vyrovnala.

I přes to však Velvary ve střílení gólů nekončily. Hned po třech minutách hry dokonal hattrick Jaroslav Kafka.

V 61. minutě přidal pátý gól do lužecké sítě Andrii Tsopa.

I domácí se poté dostali do šancí a jednu z nich dokázali v 75. minutě zužitkovat. Po chybě v zadních řadách Velvar zaznamenal čestný úspěch Vojtěch Sušír.

Velvary tak po dominantním výkonu a výhře 5:1 odjíždějí z Lužce se všemi třemi body.

Slovan Velvary B
Radek Šmíd: I přes to, že jsme hru kontrolovali, nedařilo se nám dlouho vstřelit branku. Po dvou přímočarých akcích se nám to ale povedlo a vedli jsme 2:0. Do konce prvního poločasu jsme přidali třetí branku. Do druhé půle jsme vystřídali tři hráče, jako to máme ve zvyku. Hra se tedy trochu vyrovnala, i tak jsme ale dokázali přidat další dva góly. Domácí měli poté také nějaké šance a dokázali vstřelit gól. I tak se ale dá říct, že jsme je jinak prakticky k ničemu nepustili a celý zápas byl v naší režii.