9.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

--

Vodňany prodlužují svou bodovou šňůru, proti Vimperku se prosadilo pět různých střelců

25

TJ Šumavan Vimperk
Lukáš Sýs (trenér, pro FB Šumavanu): Utkání ve Vodňanech nám nevyšlo úplně podle našich představ a to hlavně druhý poločas a to ani herně, ani výsledkově. Utkání se hrálo na velmi těžkém terénu, který byl místy srovnatelný s oraništěm, ovšem terén byl samozřejmě pro oba týmy stejný. Do základní sestavy jsme nemohli počítat s brankářem Jakubem Formánkem, který se ještě úplně nezotavil po otřesu mozku z minulého utkání. Do branky tak nastoupil náš dorostenec Lukáš Svěchota, pro kterého to byla premiéra a nevedl si vůbec špatně. V prvním poločase jsme se ze začátku nedokázali srovnat s těžkým terénem a hráli jsme spíš kopanou než nějaký pohledný fotbal. Celkem brzy jsme inkasovali z přímého kopu. Poté už jsme začali vystrkovat růžky a po pěkné akci, kterou hlavou zakončil Lukáš Frček, jsme srovnali na jedna jedna. Dokonce jsme šli v prvním poločase i do vedení, když proměnil pokutový kop náš kapitán Petr Vondrášek, po faulu na Ondru Vlka. Bohužel Vodňany ještě do poločasu stihly vyrovnat, když se nám nepodařilo odehrát míč z pokutového území po standardní situace soupeře. Bohužel se nám ve druhém poločase nedařilo herně navázat na ten první a tak jsme nechali soupeři hlavně ve středu hřiště hodně prostoru a díky tomu si vytvořili plno příležitostí k ohrožení naší branky a to vyústilo ke vstřelení třech branek. My jsme si pár šancí ve druhém poločase taky vytvořili, ale nepodařilo se nám je proměnit a tak Vodňany vyhrály zaslouženě o tři branky a my jsme si tak odvezli z města drůbeže nepopulárního bůra. Chtěl bych pochválit za výkon a nasazení v utkání našeho Vaška Chvostu, který všem ukazuje, jak se má na hřišti makat. Jak jsme si po utkání řekli, nejsme kapela, aby jsme pořád vyhrávali, ovšem věřím, že v příštím utkání, kdy hostíme doma Netolice, připravíme pro domácí fanoušky koncert, který bude ohodnocen třemi body.