8.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Duo Bujok-Zitta otočilo duel proti Junioru

25

V neděli svedl los proti sobě dvě těžké váhy v podobě Vacova a B týmu Junioru ze Strakonic. Domácí Vacov chtěl navázat na dvě předešlá vítězství a Junior naopak odčinit vysokou porážku proti Sedlici z minulého kola.

A zápas začal od první minuty ve vysokém tempu. Pěkný kombinační fotbal od obou týmů ale dlouho nechtěl přinést branku a když čas dále plynul, vypadalo to na poločas za výsledku 0-0. Poté ale přišla 36. minuta, ve které udeřil Junior, který zásluhou kapitána Balouška šel do vedení. Junior vedl tedy po pětačtyřiceti minutách 1-0.

Vacov ale ve druhém poločase vlítl na soupeře a zatlačil ho. Na branku tentokrát čekali fanoušci pouhých deset minut a v 55. minutě se radovala domácí většina.  Prosadil se Antonín Bujok a útočník Vacova tak zápas srovnal na 1-1. Tlak domácích pokračoval a hned o chvíli později v 58. minutě přišel obrat, když druhou branku Vacova přidal druhý hráč z útočného dua Filip Zitta. Domácí dál s chutí útočili, ale další branku už nepřidali. Bohužel ale pro Junior, žádnou další branku nepřidali ani jeho hráči. Vacov tak otočil duel s Juniorem a bere všechny body za výhru 2-1.