11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Volyně přetlačila Dražejov! Dvakrát se prosadil Brabec

31. J. Brabec , 60. J. Brabec , 90. F. Dlouhý (p.)
26

Volyně po vítězství v Hošticích chtěla na tento cenný skalp navázat i doma proti Dražejovu, který ale venku zatím získal letos pouze jeden bod a tak je nečekalo nic lehkého na horkém hřišti Slavoje.

I přes tuto nelichotivou bilanci se hrál velice vyrovnaný fotbal a Dražejov držel krok. Zpočátku kralovali zápasu hlavně oba brankáři. Ve 31. minutě se ale míč dostal k Brabcovi a ten poslal Volyni do vedení. Slavoj mohl svůj náskok navýšit, ale branka už bohužel nepadla a poločas tedy skončil 1-0.

Druhý poločas se hrál dále velice vyrovnaný fotbal, ve kterém ale začínala mít lehkou převahu Volyně. Ta v 60. minutě navíc navýšila svůj náskok na rozdíl dvou branek, když trefil se podruhé v zápase Brabec. Následná snaha hostů snížit bohužel končila na obraně domácích a hlavně na dobře chytajícím brankáři Mrázovi, který Slavoj podržel. V nastavení už přišla pouze kosmetická úprava, když se z penaltového kopu prosadil Dlouhý. Volyně tak zvítězila 3-0 nad Dražejovem.

SK Slavoj Volyně
Jiří Raba - vedoucí mužstva: Do zápasu jsme vstoupili výborně vypracovali jsme si několik tutových šancí ale bohužel ani jednu jsme nedokázali proměnit. Až v 31. minutě jsme protrhli střelecké trápení, když Brabec nikým nehlídaný na malém vápně dorazil střelu Dlouhého. Až na konci poločasu poprvé zahrozili dražejovští, když Mertlovu střelu výborným zákrokem vyrazil Mráz. Po změně stran byli aktivnější hosté, ale vážnějšímu ohrožení se nedostali. V 60. minutě Brabec dostal milimetrovou přihrávku mezi obránce od Frčka a ten svůj únik perfektně vyřešil. Ke konci zápasu měli dražejovští jednu velkou šanci ale Mráz výborným zákrokem míč chytl. V poslední minutě byl faulován Chvosta mladší a nařízenou penaltu proměnil Dlouhý.

T. Mráz [-] - P. Pletka [-] , J. Procházka [-] , A. Mack [-] (46. K. Hájek [-] ) , J. Janáček [-] (85. J. Peterka [-] ) , F. Dlouhý [-] , J. Brabec [-] (78. J. Čužna [-] ) , P. Hájek [-] , J. Chvosta [-] , F. Frček [-] , M. Chvosta [-]