12.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

14. J. Medek , 48. M. Chvojka , 52. P. Eger (p.) , 88. T. Cihla - 68. L. Brož
29

Oba celky mají výkony jak na houpačce, ale v tomto se možná dařilo oběma. Jenže hosté své možnosti nedokázali zužitkovat, střelbu nebo finální fázi často řešili školácky, a proto se mohli radovat Černice ze tří bodů.

Od začátku zápasu hráli více na míči hosté z Radnic, ale své úvodní příležitosti neproměnili a tak přišel smolný trest. Ve 14. minutě, po rohovém kopu, nedokázali hostující obránci odkopnout míč z vápna, ten se dostal k Janu Medkovi, který se nerozpakoval a Spěváčka prostřelil. Zbytek poločasu se po většinu času odehrával kolem šestnáctky domácích nebo na středu pole a černičtí se snažili využívat přímých balónů za obranu do náběhu. To si ale hosté hlídali. Několika gólům na druhé straně zabránil brankář Gottwald, nebo nepřesná koncovka v nadějných šancích. Domácí tak odcházeli do kabin spokojenější.

Po výměně stran si hostující brankář vybral slabou chvilku. Po přímém přízemním kopu domácích neudržel míč v náručí a nabídnuté příležitosti nepohrdl Michal Chvojka. Rozhozená obrana hostů pak dokonala svou zkázu, když o pár minut později Rýdl fauloval v rychlostním kapitánském souboji domácího Egera na rohu šestnáctky a sudí nařídil pokutový kop. K tomu se postavil sám fulovaný Patrik Eger a přízemní střelou k tyči proměnil.

Hosté přesto neskládali zbraně, jenže stále pokulhávalo přesné zakončení. To přišlo až v 68. minutě, když si na Aubrechtův centr naskočil nejvýče Lukáš Brož a snížil na 3:1. A o osm minut později mohlo být pro hosty ještě veseleji, ikdyž na úkor zdraví domácího brankáře. Střelec radnické branky centroval křížem do vápna, u míče byl hlavičkou první Fencl a následně jej srazil brankář Gottwald, který při tom utrpěl zranění v obličeji a musel jej nahradit zkušený Daněk. I přes smolné zranění se ale měla kopat penalta, kterou ovšem sudí nenařídil, pouze hru přerušil pro zranění hráče a míč přenechal domácím, kteří jej alespoň dle fair-play vrátili hostům. V tu chvíli jakoby všechny naděje radnických padly a dlouhé čekání na znovuzapočetí hry také spíše nepomohlo. A tak se po jedné špatné kombinaci dostali domácí do dalšího protiútoku, Eger nahrával před bránu Tomáši Cihlovi a ten se nemýlil. Zbytek pětiminutového nastavení se pak spíš jen dohrával, i když si hosté, sražení na kolena, koledovali ještě o jedno inkasování.

TJ Sokol Plzeň - Černice
Petr Kural, trenér: Minulý týden jsme utkání odchodili, tak nás potěšila bojovnost celého mužstva a využití z minima šancí maximum. Hosté byli fotbalovější a hlavně po snížení na 1:3 jsme při bránění dělali spoustu chyb. Naštěstí naši útočníci vyřešili dobře brejk na 4:1.

TJ Sokol Radnice
Pavel Aubrecht, trenér: Výsledek vypadá jednoznačně, ale tak to úplně nebylo. Herně jsme byli možná i o kus lepší, ale doplatili jsme na špatnou efektivitu při vytvořených šancí. Domácím efektivita nechyběla a to byl ten průšvih. Co mě mrzí je, že nám byla za stavu 3:1, asi 15.minut před koncem utkání, kdy jsme měli nejvýraznější tlak, odepřena úplně jasná penalta. Možná by to bylo ještě zajímavé. V následné hře vabank jsme dostali čtvrtou branku. Nic, pereme se dál.

P. Gottwald [-] (80. Z. Daněk ml. [-] ) - M. Müller [-] - P. Toman [-] , K. Zeliński [-] (72. J. Miletínský [-] ) , J. Petr [-] , J. Medek [-] , J. Pipaš [-] - T. Cihla [-] (90. J. Nedvěd [-] ) , M. Chvojka [-] , J. Peterka [-] , P. Eger [-]

T. Spěváček [-] - M. Krč [-] , Š. Huttr [-] , D. Krč [-] , D. Rýdl [-] - J. Esterka [-] (60. M. Habr [-] ) , L. Brož [-] , P. Spěváček [-] , L. Aubrecht [-] - D. Fencl [-] , F. Polášek [-] -

ŽK: 68. M. Chvojka - 51. D. Rýdl , 76. D. Fencl .
Hráči zápasu: P. Eger , J. Medek .
Počet diváků: 105. Rozhodčí: Jakš Jan - PETRŽELKA František, KRŮS František.