4.kolo, Pardubický | 1.A třída , 2022-2023

--

--

71. D. Frank , 82. P. Drahoš - 69. J. Škáva , 87. M. Ovad
9

Utkání dvou celků ze svitavského okresu vzhledem k prvním výsledkům této sezony slibovalo vyrovnanou podívanou. Ačkoliv zápas skončil 2:2, vše podstatné se odehrálo v posledních dvaceti minutách. Do té doby to vypadalo na opatrné utkání, které rozhodne jedna chyba.

První poločas moc zajímavého nenabídl

Hra byla vyrovnaná a i přes vyšší držení míče na straně hostů si svitavští nedokázali připravit vyložené šance.

Největší šanci měli domácí Petr Štarman a Pavel Drahoš, oba ale mířilo mimo tři tyče.

Stačilo se přijít podívat na posledních dvacet minut

Druhý poločas začal v podobném duchu jako ten první. Jedinou změnou bylo, že se hra mírně přiostřila. Žluté karty za své zákroky si po zásluze připisovali spíše hráči Svitav.

Skóre otevřel v 69. minutě po rychlém protiútoku a přesné přihrávce Michala Horáka umístěnou střelou Jakub Škáva. Domácí ale dokázali bleskurychle odpovědět, nekompromisně uklidil míč za záda Rastislava Ťapajáka útočník David Frank.

Dolní Újezd dokázal výsledek otočit, když po střele Martina Frňka, uklidil míč do odkryté branky Pavel Drahoš. Hostující trenér ale okamžitě zareagoval a změnil formaci na tři obránce. To brzy přineslo úspěch. Domácí brankář Pavel Váňa pouze vyrazil střelu z dálky před sebe, kde byl připravený Miloslav Ovád, který zachoval chladnou hlavu, ještě si obhodil ležícího brankáře a poslal míč do odkryté sítě.

Domácí se na konci snažili vstřelit vítězný gól, ale to se jim už nepodařilo. Mužstva se tak rozešla smírně po bodu na každé straně.