11.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

Orlovský Baník dokonale využil domácí prostředí a zaskočil Vendryni

7. J. Valoch , 15. J. Kopel , 50. J. Kopel , 88. J. Kopel - 68. R. Pliska
17

V 10. kole soutěže narazila domácí Orlová na trápící se Vendryni. Domácí Baník se chtěl odlepit ze dna tabulky a hosté naopak, přiblížit se samotnému vrcholu.

Domácí stříleli v úvodních 15 minutách

Tým trenéra Martynka opět dorazil k zápasu v katastrofálním stavu, kdy se musel obejít bez 9 hráčů. Na střídačku usedl náhradní brankář, zraněný hráč a netrénující rezerva. Specifická umělá tráva a připravenost na utkání od prvních minut dávala navrch domácím, kteří se během patnácti minut dokázali dostat do dvoubrankového vedení. Až pak se hosté dostali do hry a zápas začal být vyrovnanější až se dostal do fáze, kdy Vendryně držela míč a domácí trpělivě čekali na brejky. V první půli jsme šance mohli vidět na obou stranách, proti byli ale brankáři a tak jsme se už gólu nedočkali.

Kopel dovršil hattrick

Do druhého poločasu opět vstoupili lépe domácí a svou druhou branku krátce po začátku přidal Kopel Jarmil. Hosté se snažili bušit na obranu domácích, ti stejně jako v prvním poločase měli nebezpečné brejkové situace. Kontaktní gól na 3:1 přidal Vendryňský Pliska a hosté svou hru otevřeli, to potrestal Kopel a zkompletoval hattrick.

FK Baník Orlová 1927
Ivo Škavronka - předseda: Na rozdíl od minulého zápasu v Bašce musím jednoznačně kluky za výkon pochválit. Od prvních minut utkání jsme byli více na míči a měli více ze hry. Uklidnili nás rozhodně 2 rychlé góly. I když ten první byl šťastný. Poté začal úřadovat náš "sniper" a bylo po zápase. Hosté hrozili jen z brejků, naštěstí je nevyužili. Ze soupeře jsme měli určitě před zápasem zdravý respekt. Jsem rád, že jsme opět využili domácího prostředí a potěšili naše fanoušky. Věřím, že hattrick Jarmila Kopla nebyl v této sezóně poslední.

TJ Vendryně
Lukáš Martynek - trenér: Tuhle sezónu bohužel bojujeme pořád s tím stejným, nejsme schopní se sejít a musíme spoléhat na kluky, kteří už třeba netrénují, je to pak vidět na hřišti. Domácí zaslouženě vyhráli

M. Mikesch [-] - M. Karkoška [-] , D. Kolář [-] (77. L. Voštinár [-] ) , J. Andl [-] , D. Jurček [-] - T. Havlásek [-] (59. D. Novák [-] ) , J. Valový [-] (46. P. Stachel [-] ) , T. Hrčkulák [-] , M. Mravec [-] (59. R. Sobocik [-] ) - J. Valoch [-] , J. Kopel [-]