11.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2022-2023

24. L. Jirásek (p.) , 48. R. Šikula - 35. J. Göth , 47. D. Lacina , 68. V. Došek
18

Hosté vybojovali pod hradem Pernštejnem tři body.

Po půli nerozhodně

Domácím, kteří uzavírali tabulku s pěti získanými body, se po utkání minulého kola v Měříně zcela rozpadl střed obrany, a to nejen kvůli vyloučení kapitána, ale také ze zdravotních důvodů. Navíc do zápasu nemohl ze zdravotních důvodů nastoupit ani brankář Havlík. Do brány se tak musel postavit Pavel Juračka, veterán, který má ale z dřívější fotbalové kariéry zkušeností na rozdávání, ale zpátky k Bedrníkům. Ti prohrávali po proměněné penaltě z 24. minuty, kdy se trefil Jirásek po faulu Vodičky v rohu pokutového území. Střelec pokutový kop bezpečně proměnil střelou k tyči. Šánu poslal na druhou stranu - 1:0. Hosté dokázali srovnat deset minut před poločasem, když se prosadil Jakub Göth - 1:1.

Hosté po přestávce rozhodli

Záložník hostí měl prsty i v druhém gólu Bedrníků. Střídající Homola na začátku druhé půle vybojoval balón, přihrál právě Göthovi, který ve vápně našel Lacinu a ten svou první brankou v sezoně poslal hosty poprvé v zápase do vedení - 1:2. Na těžkém terénu se ale hosté z průběžného vedení neradovali dlouho, hned z protiakce bylo srovnáno. Centr do vápna dokázali domácí zužitkovat přesně - 2:2. Pak sice ještě vstřelili třetí branku, ale ta pro faul útočícího hráče neplatila. Rozhodující moment přišel po hodině hry, kdy Göth centrem ve vápně našel Doška, jen opět vrátil vedení na stranu Bedrníků - 2:3. Domácí sice v závěru měli územní převahu, ale vyrovnávací gól už v bouřlivé atmosféře vstřelit nedokázali.

SK Pernštejn Nedvědice
Pavel Vejrosta (předseda klubu): K utkání proti Bedřichovu jsme nastupovali s družstvem, které nám minulý týden zdecimoval sudí Nebola. Do branky tak musel být povolán Pavel Juračka, který nastoupil poprvé od 2.11.2014, kdy se podílel na remíze 2:2 v domácím prostředí s Rozsochami. Přes problémy se sestavou odehráli muži velmi dobrou 1.půli, po dlouhé době vstřelili gól jako první. Hosté byli neškodní a za celou 1.půli nic neukázali a nevytvořili si jedinou šanci. Bylo proto hrozně škoda, že se jim prakticky z ničeho podařilo vyrovnat. 2.půle začala dvěma rychlými brankami a za stavu 2:2 to dlouho vypadalo, že bychom proti hratelnému soupeři mohli bodovat. Vše bohužel zhatila série několika chyb, která vyvrcholila brankou v naší síti. Následné zranění V.Štefky a vynucené střídání dostaly naši hru do křeče. Hra na náhodu už mnoho pozitivního v naší hře nepřinesla, hosté hráli co potřebovali, mohutně zdržovali a to jim stačilo ke šťastné výhře. Výkonu sudího tentokrát nechci nijak hodnotit, jeho rozdílný metr na obě družstva však byl evidentní. Družstvu chci opět poděkovat za bojovný výkon, velmi dobrou 1.půli a snahu i po vynucených střídáních s výsledkem do poslední minuty něco udělat. Skutečností však je, že ke třem zraněným z Měřína přibyli další dva a v týdnu budeme řešit zda příští neděli bude k dispozici aspoň 11 zdravých kluků.

P. Juračka [-] - R. Šikula [-] , M. Pachlopník [-] , M. Vašíček [-] , T. Christian [-] , P. Humpola [-] , A. Pavelka [-] (29. D. Bracek [-] ) , J. Sytař [-] , V. Štefka [-] (68. J. Veselský [-] ) , L. Jirásek [-] , V. Haviger [-]