20.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Velká Dobrá slaví první jarní výhru, doma přehrála Klecany

6

Fotbalisté Klecan, kteří minule nasázeli šest branek Novému Strašecí, přijeli na půdu Velké Dobré. Ta na jaře ještě nezískala ani bod a v dnešním utkání, které mnoho šancí nepřineslo, jarní sérii nezdarů konečně přerušila.

Hra od vápna k vápnu

Hned od úvodního hvizdu hlavního arbitra bylo utkání poměrně vyrovnané a šancí bylo po málu.

Domácí zahrozili přímým kopem, se kterým si ale poradil klecanský brankář Filip Hrkal.

Hosté mohli zaútočit Průchou, toho ale v nadějné pozici zastavil zvednutý prapor pomezního sudího.

Úvodní dějství negativně poznamenala srážka z 20. minuty, po které i za přítomnosti sanitky museli střídat domácí kapitán Volman a hostující útočník Zuskin.

Poločas, ve kterém se hrálo především od vápna k vápnu, tak skončil bezbrankovou remízou 0:0.

Tři body domácím vystřelil Dejčmar

Obraz utkání byl ve druhém poločase téměř stejný, jako v tom prvním. Pološance byli na obou stranách, o trochu více však měli ze hry hosté.

V 75. minutě se diváci dočkali první branky utkání. Po akci Rastislava Stříšky se k balónu dostal Filip Dejčmar, který přesnou střelou k tyči poslal domácí tým do vedení.

Vzápětí mohl vyrovnat klecanský Ondřej Dvořák, brankář mu ale jeho pokus stihl vyrazit.

Hosté už ve zbytku utkání skóre srovnat nedokázali, a fotbalisté Velké Dobré si tak po výhře 1:0 připsali první jarní vítězství.

FC Čechie Velká Dobrá
Marek Abrham: Konečně jsme protrhli naši smůlu. Musím kluky obrovsky pochválit za přístup k utkání. Neříkám, že to byl nějak extra krásný fotbal, ty tři body ale byly opravdu odmakané a vydřené.

MSK Klecany
Jiří Kruťa: Myslím si, že o kapánek lepší jsme byli my, jinak klasické remízové utkání. Bohužel se to ale proti našemu neoblíbenému soupeři, se kterým jsme prohráli i na podzim, nepovedlo.

M. Jungr [-] - M. Zelenka [-] (80. M. Kindl [-] ) , R. Volman [-] (20. Š. Menšík [-] ) , D. Richter [-] , R. Stříška [-] , F. Dejčmar [-] , D. Strnad [-] (85. J. Šigut [-] ) , M. Linhart [-] , r. pafkovič [-] , T. Andruchovič [-] (67. M. Bílek [-] ) , K. Přibyl [-]